Бундеслига: Майнц приземи Вердер на Груев, Щутгарт смачка Бохум

Българският национал бе титуляр за "бременските музиканти"

Майнц 05 победи Вердер Бремен с 2:0 като гост на „Весерщадион“ в мач от десетия кръг на Бундеслигата. За победата на „червените“ Маркус Ингвартсен и Лий Джае-Сун отбелязаха по едно попадение. С този успех Майц прекъсна серията от две поредни победи на Вердер.

Българският национал Илия Груев стартира срещата като титуляр, но в 62-ата старши треньорът на тима Оле Вернер го замени с Никлас Шмидт.

остите започнаха със засилен натиск срещата. В 3-ата минута Лий Джае-Сун засече подаване в наказателното поле с едно докосване, но неговият удар премина покрай левия страничен стълб.

Карим Онисиво показа завидна скорост и превзе празното пространство в полето на Вердер Бремен, след което шутира в левия ъгъл. Там обаче беше Йири Павленка, който отрази по брилянтен начин удара.

Дани да Коста центрира в наказателното поле в 36-ата минута. Маркус Ингвартсен се извиси над всички изпрати истински снаряд с глава, за да открие резултата. 1:0 в полза на Майнц.

Аарън Мартин остави Лий Джае-Сун на чисти позиция в 66-ата минута. Южнокореецът засече топката и удвои аванса за своя тим.

В 71-ата минута топката бе центрирана за Марвин Дукш, който стреля от близко разстояние, но неговият удар не бе достатъчно силен и така Робин Центнер отрази.

След тази победа Майнц се изкачва до 9-ото място в Бундеслигата с актив от 15 точки, а Вердер Бремен е една позиция над днешния си съперник със същия актив, но с по-лоша голова разлика.

В друга среща, която се изигра по същото време, Щутгарт победи убедително Бохум с 4:1 в едно от дербитата на дъното в таблицата.

Резултатът бе открит от Силас от дузпа в още в 3-ата минута на срещата.

Науру Аамада бе изведен зад гърба на отбрана на Бохум, с което остана очи в очи срещу вратаря на гостите Мануел Риман. Французинът бе безпогрешен и удвои преднината за своя тим в 22-ата минута.

Само седем минути по-късно Зимон Цолер овладя рикоширала топка и я прати във вратата на Щутгарт, за да върне едно попадение за Бохум.

Левият халф-бек на домакините Борна Соса комбинира със Силас, който с изстрел от границата на наказателното поле направи резултата 3:1.

Последното попадение в срещата Уатару Ендо, който се оказа на правилното място в правилния момент, за да чукне топката във вратата на Бохум за 4:1.

След тази победа Щутгарт излиза от зоната на изпадащите в Бундеслигата и заема 14-о място с актив от 8 пункта, докато Бохум остава на дъното на временното класиране с 4 точки.