3. Борусия пак опази върха на магия, Ройс герой за жълто-черните! (ВИДЕО)

Борусия пак опази върха на магия, Ройс герой за жълто-черните! (ВИДЕО)

Дортмунд за втори преден път мина през огъня без да се опари

Лидерът в германската Бундеслига Борусия (Дортмунд) победи по изключително драматичен начин Херта (Берлин) в мача си от 26-ия кръг на шампионата. Мачът бе белязан от обрати, дузпа и два червени картона.

Миналия кръг Борусия отново спечели важни три точки по инфарктен начин срещу Щутгарт след два гола в последните пет минути на двубоя.

Срещата в немската столица започна чудесно за домакините и Херта поведе още в 4-та минута чрез Саломон Калу. Дортмунд се върна бързо в мача, след като Томас Дилейни изравни в 14-та минута.

Последва нов натиск на Херта и в 35-та минута домакините получиха дузпа, която Саломон Калу реализира, за да изведе отбора си отново напред в резултата.

След почивката момчетата на Лусиен Фавре се активизираха и само три минути след подновяването на играта Дан Загаду отбеляза за 2:2 след асистенция на Санчо.

Втората част се оказа доста по-сложна за домакините и те приеха играта в собствената си половина, решили да бранят точката. Това доведе до по-груба игра от тяхна страна и пръв от това се изпати Джордан Торунарига, който получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.

Това даде още повече подем в играта на жълто-черните и в третата минута на продължението Марко Ройс бе големият герой за своя тим с победен гол. В самия край път Ведад Ибишевич направи много грубо нарушение и също напусна терена за Херта (Берлин).

Така Борусия отново се откъсна на три точки пред Байерн, но баварците утре играят своя мач от кръга и при победа отново ще се изравнят с конкурента си за титлата.

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1