Бордо излезе начело във Франция след 4:0 над Льо Авър

Бордо постигна убедителна победа над Льо Авър с 4:0 в среща от 11-ия кръг на френската Лига 1. След спечелените три точки тимът излезе начело във временното класиране на шампионата.

Бордо постигна убедителна победа над Льо Авър с 4:0 в среща от 11-ия кръг на френската Лига 1. След спечелените три точки тимът  излезе начело във временното класиране на шампионата. Истински голов спектакъл видяха феновете на "Стад Шабан Делма". Голмайсторът Давид Белион откри в 30-та минута, а в 48-ата отново той бе точен за 2:0. Фернандо Кавенаги направи резултата класически с гол в 71-ата минута, а крайното 4:0 оформи бразилецът Уендел 10 минути преди края.

Бордо има 21 точки в своя актив и се изравни на върха в класирането с шампиона от последните 7 сезона Лион, който е с мач по-малко.