3. Блестящ Бербатов донесе успех на Монако в Тулуза (ВИДЕО)

Блестящ Бербатов донесе успех на Монако в Тулуза (ВИДЕО)

Българинът вкара и двете попадения за победата с 2:0

Българският нападател Димитър Бербатов вкара и двата гола за успеха на Монако над Тулуза с 2:0 в първия мач от XVII кръг на френската Лига 1.

Благоевградчнинът бе над всички на стадион „Мюнисипал”, като се разписа по веднъж в двете полувремена.

„Монегаските” имаха превес през по-голямата част от първото полувреме, но така и не успяваха да стигнат до гол. Точно преди почивката обаче Берба показа своя талант, след като овладя технично едно центриране отдясно и с елегантен удар с външен фалц откри резултата.

Така той се разписа за втори път в рамките на три дни, понеже във вторник се разписа за успеха с 2:0 над новака Ланс. Попадението на българина бе изключително красиво и дойде в най-подходящия момент.

След паузата домакините от Тулуза се опитаха да отговорят, но вместо това получиха втори гол, дело отново на българина. В 77-ата минута бразилецът Фабиньо бе фаулиран в пеналта и реферът отсъди дузпа, макар че по-рано „виолетовите” на два пъти имаха претенции за такава.

Зад топката застана именно Бербатов, който с лекота прати вратаря в обратния ъгъл, а топката – в мрежата за 2:0.

Малко преди края на срещата българинът бе заменен, за да получи аплодисментите на публиката.

Така „монегаските” стигнаха до успеха, а благодарение на него се изкачиха на седмата позиция в класирането с 26 точки, като вече имат с 6 повече от Тулуза.

„Заслужавахме да спечелим. Бяхме по-добрият отбор. Това е много важна победа за нас, защото ще ни даде увереност за предстоящия мач в Шампионска лига”, коментира след успеха Бербатов.