3. Бешикташ удари Тотнъм в директния мач за първото място, осветлението угасва два пъти в Истанбул (ВИДЕО)

В другия мач отпадналите Партизан и Астерас Триполис приключиха 0:0

Бешикташ спечели група „С” в Лига Европа, след като победи минимално Тотнъм. Двата отбора се бяха класирали за директните елиминации преди двубоя на Олимпийския стадион в Истанбул, където осветлението на два пъти угасваше. Проблемите с електричеството се проявих в началото и края на мача, който приключи с повече от половин час закъснение.

Турският тим се нуждаеше от победа, докато Тотнъм – от равенство, за да е първи. В крайна сметка Бешикташ надделя, като единственият гол вкара Дженк Тосун в 59-ата минута отблизо.

Преди това същият разтресе напречната греда.

Иначе отборът на Маурисио Почетино доминираше през първото полуреме, като гол на Чадли не беше признат, а Роберто Солдадо пропусна отлична възможност.

Домакините подобриха играта си през второто полувреме и Тосун вкара решителния гол след ниско центриране на Олкай Сахан.

Във втори пореден мач на Тотнъм имаше проблеми, след като в двубоя с Партизан имаше инвазия на терена цели три пъти.

Загубата означава, че Спърс ще срещнат един от победителите в Лига Европа или отпаднал като трети от Шампионската лига, сред които Зенит на бившия мениджър на Тотнъм Андре Вияш-Боаш.

В другия мач Партизан и Астерас Триполис приключиха 0:0. Сръбският тим, който бе елиминиран от Лудогорец по пътя на българския шампион към групите на Шампионската лига, също отпада от евротурнирите точно преди Нова година.