3. Бербатов не успя да помогне на Монако да избегне трета загуба (+ВИДЕО)

Бербатов не успя да помогне на Монако да избегне трета загуба (+ВИДЕО)

Лион задълбочи кризата при "монегаските" след 2:1 на "Жерлан"

Димитър Бербатов не успя да помогне на Монако при гостуването на Лион, въпреки че беше един от най-добрите на терена. „Монегаските” претърпяха трета загуба в пет мача от началото на сезона в Лига 1 след 1:2 на „Жерлан”. Българинът нямаше ден, като беше в основата на почти всяка по-интересна атака на своя тим. Все пак той направи два пропуска от изгодни позиции.

21-годишният Набил Фекир даде преднина на Лион след половин час игра, след като получи извеждащ пас от Стед Малбранк на линията на засадата и прати топката в долния ъгъл.

Преди това Монако пропусна две положения. Първо Яник Ферейра-Караско стреля с глава право в Антони Лопес след великолепно центриране на Димитър Бербатов, а Лайвин Курзава прати в аут.

Девет минути по-късно обаче Лукас Окампос възстанови равенството при контраатака. Той получи на дузпата от Джофри Кондогбия и с прецизен удар на средна височина направи 1:1.

В края на полувремето Бербатов можеше да изведе своите напред, като от трудна позиция шутира с левачката във вратаря.

След подновяването на играта българският нападател стреля с глава под гредата, но Лопес извади.

Лион стигна до втори гол в 73-ата минута, когато „хлапетата” разиграха отляво, Самуел Умтити сви на дузпата, откъдето Корентин Толисо изпрати топката в обратния ъгъл с вътрешната част на дясното си ходило.

В класирането Лион дръпна до 12-ата позиция, записвайки втори успех, с 6 точки. Монако се свлече с още едно място и вече е 16-ти с едва 4 точки под ръководството на Леонардо Жардим.

Бивш треньор на Крумовград спаси отбора си от изпадане в Казахстан

Бившият треньор на Крумовград Акис Вавалис се справи с почти невъзможна задача, след като четири кръга преди края успя да спаси от изпадане в казахстанското първенство Женис (Астана)