3. Берба с гол и три асистенции срещу китайци

Берба с гол и три асистенции срещу китайци

Манчестър Юнайтед победи с внушителното 8:2 китайския Гуанжу в последната си контролна среща от азиатското турне. Българският национал Димитър Бербатов се отчете с гол и три асистенции за успеха на "червените дяволи". Той наниза второто попадение за тима си в 31-ата минута, след като засече с воле центриране на Нани.

Манчестър Юнайтед победи с внушителното 8:2 китайския Гуанжу в последната си контролна среща от азиатското турне. Българският национал Димитър Бербатов се отчете с гол и три асистенции за успеха на "червените дяволи".  Той наниза второто попадение за тима си в 31-ата минута, след като засече с воле центриране на Нани.

Първият гол за Юнайтед бе дело на Майкъл Оуен, който освен, че откри резултата, показа и, че се намира в страхотна форма. Английският национал получи пас от Нани и след двойно подаване с Бербатов мушна топката в мрежата на азиатците в 15-ата минута. Второто попадение бе дело на Берба, който се разписа в 31-ата минута, след като засече с воле центриране на Нани.

Само две минути по-късно, българският национал подаде брилянтно на младия сърбин Зоран Тошич, който покачи преднината на 'червените дяволи" на 3:0. В 39-ата минута Бербатов повдигна топката, която намери Майкъл Оуен зад гърба на отбраната на китайците. Английският национал от своя страна се възползва и заби четвъртия си гол с екипа на Юнайтед от началото на подготовката.

В 49-ата минута Бербатов пусна страхотен пас с пета към Нани, който покачи резултата на 5:0. В 63-ата минута Райн Гигс вкара за 6:0 с плътен удар от границата на наказателното поле, а малко след това Гигси отбеляза и втори гол в мача. Берба пък бе заменен 20 минути преди края на двубоя от младока Дарън Гибсън.

След гола на Гигс, китайците успяха да върнат едно попадение, дело на Хангю. В 89-ата минута обаче Гигс оформи своя хеттрик и направи резултата 8:1. В последната 90-а минута Волдо оформи крайното 8:2 в полза на Юнайтед.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, Фабио, Еванс, Фърдинанд, Евра, Нани, Флетчър, Скоулс, Тошич, Бербатов, Оуен (Фостър, Браун, Парк, Гигс, Андерсон, Гибсън, Рууни)