3. Бенфика се класира на четвъртфиналите след равенство с Пари СЖ на "Парк де Пренс" (видео)

Реваншът между двата отбора бе доста скучен и приключи наравно 1:1

Португалският Бенфика успя да се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като не загуби и втория си мач срещу Пари Сент Жермен. Реваншът между двата тима на „Парк де Пренс” приключи при равенство 1:1, което значеше, че Бенфика продължава напред в турнира, защото португалците бяха спечелили домакинството си с 2:1.

Срещата не бе от най-интересните, като напрегнатите моменти пред двете врати не бяха много. Първата добра възможност се откри пред Коентрао, който с удар от границата на наказателното поле можеше да се разпише, но не намери рамките на вратата.

Пари СЖ пък можеше да поведе в 23-ата минута, но Нене не прати изстрела си в целта.

Гостите до Бенфика достигнаха първи до гол. Това се случи в 27-ата минута, когато Гайтан с великолепен изстрел отдалеч прати топката в мрежата на домакините.

Френският тим обаче бързо изравни и върна надеждите си за продължаване на четвъртфиналите на Лига Европа. Бодмер получи кълбото в наказателното поле на Бенфика в 35-ата минута и с блестящ удар от воле направи резултата 1:1. При това равенство дойде и почивката.

През втората част положенията пред двете врати бяха още по-малко. Оскар Кардосо на два пъти можеше да изведе Бенфика за втори път напред в резултата, но така и не намери рамките на вратата. Домакините от „Парк де Пренс” пък с нищо не затрудниха вратаря на противника и не успяха да отбележат втори гол, като по този начин приключиха с участието си в Лига Европа. Бенфика пък продължи на четвъртфиналите.

В Испания: Губим по €700 млн. на година