Белгия отнесе 10 от Азербайджан с 5:0 (ВИДЕО)

Лукаку наниза 4 гола преди почивката

Ромелу Лукаку отбеляза 4 гола за 20 минути и донесе победата на Белгия над Естония с 5:0 в последен мач от европейските квалификации, едно попадение добави Леандро Тросар. Успехът гарантира първото място на белгийците, които изпревариха Австрия с 1 точка.В Брюксел мачът се разви мощно за Белгия. Още в 17-ата минута Ромелу Лукаку засече центриране от Джереми Доку и отбеляза великолепен гол за 1:0.

В 22-ата минута гостите Елвин Джахаркулев извърши нарушение и след преглед с ВАР той получи втори жълт картон и бе изгонен.

В 26-ата минута Белгия поведе с 2:0. Лукаку вкара топката в мрежата, но попадението бе разглеждано дълго време за потенциална засада. Тимоти Кастан подаде на Лукаку и той реализира попадение, което бе признато.

След още 4 минути игра резултатът стана 3:0, а голмайсторът отново бе Лукаку. Нападателят засече центриране на Ваут Фаес и с глава реализира в долния ляв ъгъл на вратата на Шахфрудин Махамадалиев.

В 37-ата минута Орел Мангала пусна между двама защитници към Лукаку, който отправи удар в долния десен ъгъл и резултатът стана 4:0.

Белгия продължи да атакува и след малко вкара за пети път топката в мрежата. Този път Тимоти Кастан бе голмайстор, но в крайна сметка попадението не бе зачетено, тъй като се оказа, че има засада.

През второто полувреме темпото на игра спадна и положенията не бяха толкова сериозни. В 67-ата минута Жереми Доку стигна до топката и стреля опасно, но я изпрати над гредата.

В 83-ата минута Юри Тилеманс бе намерен в празно пространство и шутира мощно, но топката закачи левия стълб и излезе в аут.

В последното попадение в срещата падна в 90-ата минута, когато Жереми Доку проби отдясно, пусна към Леандро Тросар, който засече от десетина метра и оформи крайното 5:0.