3. Базел удари 3 греди в Париж, а ПСЖ вкара 3 гола в другия мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Базел удари 3 греди в Париж, а ПСЖ вкара 3 гола в другия мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец вече е последен в група "А", ще се надява да бие швейцарците в директния мач за 3-ото място

С известна доза шанс и най-вече с класа ПСЖ се наложи с 3:0 над Базел в другия мач от група „А” на Шампионската лига.

Базел удари две греди през първото полувреме, а ПСЖ откри резултата чрез Ди Мария. В крайна сметка швейцарците завършиха мача с три греди (на Ланг, Думбия и Сухи) и три получени гола. Лукас Моура се отличи с попадение и асистенция, а в добавеното време Едисон Кавани реализира дузпа.

Както изглежда, директният сблъсък между Лудогорец и Базел на 23 ноември на „Васил Левски” в петия кръг ще реши интригата за третото място.

В момента Арсенал и ПСЖ делят първото място с по 7 точки, а Базел и Лудогорец са с по 1, като разградчани вече са последни след крупната загуба в Лондон.

Срещата беше първата между двата отбора изобщо и първата за ПСЖ срещу швейцарски съперник.

Парижани бяха загубили само едно от последните си 41 домакинства в евротурнирите.

Базел пръв застраши една от двете врати. В 6-ата минута центриране от корнер на задната греда бе върнато пред вратата от Бярнасон и там Михаел Ланг продължи също с глава, улучвайки рамката.

Страхотна втора възможност се откри за швейцарския тим в 11-ата минута, когато Сейду Думбия първо открадна една топка, а после пропусна да отбележи на добавка след избит от Ареола удар на Щефен, стреляйки в аут от чиста позиция.

ПСЖ застраши вратата на Базел чак в 30-ата минута, когато осъществи контраатака. Моура видя вляво Ди Мария, който от воле забърса към далечния ъгъл, но не улучи.

Шест минути по-късно гостите треснаха гредата за втори път, като Сейду Думбия съжаляваше след удара си с глава от малък ъгъл.

Веднага ПСЖ осъществи контра и Рабио изпари пръстите на Томаш Вацлик.

Домакините реализираха второто си чисто положение в 40-ата минута, когато Матюиди проби отляво, върна на дузпата и там Кавани отклони за Ди Мария, който със силен удар под гредата изведе ПСЖ напред, къде заслужено, къде – не.

Това е първият гол на аржентинеца за ПСЖ от 23 април, когато вкара във финала за Купата на френската лига срещу Лил.

ПСЖ намали гредите в началото на второто полувреме със заучено положение. Ди Мария центрира на първа греда и Кавани завъртя с глава, като топката облиза страничния стълб.

А в 62-ата минута ПСЖ вече реши мача в своя полза. Груба грешка на Сухи при изчистването позволи на Моура да забие от въздуха второ попадение за „принцовете”.

Швейцарците пък продължиха с гредите и удариха трета в 66-ата минута. Грешникът Сухи с глава не успя да изкупи вината си.

До края Хесе Родригес пропусна чисто положение, като Вацлик спаси, а в добавеното време Едисон Кавани реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу уругваеца отстрана на Ланг.

В следващия кръг на 1 ноември съперничествата са същите, но домакинствата се разменят.