3. Байерн взе своето срещу Бенфика и е на полуфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн взе своето срещу Бенфика и е на полуфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бенфика и Байерн Мюнхен не се победиха завършвайки 2:2 във втория четвъртфинален мач от Шампионска лига

Байерн измъкна равенство 2:2 при гостуването си в Лисабон на Бенфика в решителен втори мач от четвърфиналната фаза на турнира Шампионска лига.

Домакините поведоха в началото на двубоя чрез Хименес, но попадения на Видал и Мюлер решиха изхода от мача много преди последния съдийски сигнал.

Шампионът на Германия продължава напред с общ резултат 3:2 от двата мача. Баварците са сред най-добрите четири на турнира за пета поредна година.

Футболистите на Бенфика дадоха всичко от себе си и реализираха две попадения чрез Раул Хименес и Андерсон Талиша. Тези две попадения обаче се оказаха недостатъчни за класиране по-напред в турнира, като им донесоха единствено равенство в днешната среща.

Двубоят започна по чудесен начин за Бенфика, след като първи поведоха в резултата след скоростна контраатака на домакините, Елизеу центрира по прекрасен начин, Раул Хименес засече с глава за 1:0 и стопи аванса на баварците от първия мач.

След още 3 минути португалците можеха да увеличат преднината си. Салвио центрира по земя отдясно, защитниците на Байерн се разминаха последователно с топката, тя стигна до Хименес, но този път Нойер спаси мрежата си.

Изравнителното попадение дойде в 38-ата минута Филип Лам центрира, стражът на Бенфика изби топката, но точно на крака на Артуро Видал, който стреля мощно от границата на наказателното поле за 1:1.

След почивката темпото на игра се повиши. Така в 52-ата минута след изпълнение на корнер от страна на Алонсо, Мартинес свали с глава топката, а Томас Мюлер засече отблизо за 2:1. Бенфика обаче показа дух и в 77-ата минута Андерсон Талиша реализира след страхотно изпълнение на пряк свободен удар и изравни за 2:2. Това бе и последното попадение в срещата.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)