3. Байерн успя от втория опит! Шампионът защити салатиерата за четвърти пореден път (ВИДЕО+СНИМКИ)

Златните медали вече са сигурни за момчетата на Гуардиола

Байерн Мюнхен очаквано спечели и на теория титлата в Германия, след като победи с 2:1 при гостуването си на Инголщад в мач от 33-ия кръг на Бундеслигата пред повече от 15 хиляди души на трибуните. И двата гола за новите-стари шампиони отбеляза Роберт Левандовски, а почетното попадение за домакините бе дело на Мориц Хофман.

Със спечелените три точки днес, баварците са недостижими с 8 пункта аванс пред втория Борусия Дортмунд, който днес загуби изненадващо от Айнтрахт с 1:0. Лошата новина за Байерн от днес е поредната контузия на Франк Рибери, който напусна терена малко преди да е изминал час игра, като още не е ясно колко сериозен е проблемът с французина и дали ще бъде готов за финала за Купата на Германия срещу Борусия на 21-ви май.

Мачът започна със солидно приемущество на Байерн Мюнхен, които бяха длъжни да се реваншират пред феновете си след неуспешния първи опит за подсигуряване на трофея преди седмица. Първият гол не закъсня прекалено много и в 15-та минута Роберт Левандовски успя да открие резултата  от дузпа, която бе отсъдена след нарушение срещу Франк Рибери.

Въпреки преднината си, гостите продължиха с пресата на своя опонент и Томас Мюлер имаше възможност на два пъти да отбележи, съответно в 16-та и 20-та минута. Малко след половин час игра, отново Левандовски бе в прегръдките на своите съотборници, след като се разписа за втори път, оползотворявайки страхотно подаване на Шаби Алонсо зад защитата.

Изненадващо, в 42-та минута домакините върнаха едно попадение чрез Мориц Хофман от дузпа. След почивката, Бенатия се появи на терена за сметка на Алонсо, а Филип Лам и Давид Алаба имаха възможност да върнат преднината от два гола за своя тим. В 57-та минута Франк Рибери пробва късмета си, но ударът му излезе в аут. Секунди след това французинът напусна терена, очевидно получил контузия. На негово място влезе Рафиня.

До края на срещата имаше няколко интересни възможности и пред двата отбора, но до нов гол не се стигна. Последният съдийски сигнал даде начало на празненствата в Мюнхен.