3. Байерн спаси кожата срещу Леверкузен – 1:1

Байерн спаси кожата срещу Леверкузен – 1:1

„Аспирините” запазиха статута си на непобеден в Германия, но не успяха да унижат баварците пред 69 хиляди на „Алианц арена”

Байерн удържа лидера в немската Бундеслига Байер Леверкузен за равенство в дербито на 13-я кръг. Нападателят на баварците Марио Гомес и машината за голове на „аспирините” Щефан Кийслинг оформиха крайното 1:1 в рамките на шест минути в началото на първото полувреме.

Гостите от Леверкузен бяха по-добрият отбор през целия мач. Полузащитникът Тони Кроос, Артуро Видал и Кийслинг оформиха добро нападателно трио и държаха на нокти противниковите футболисти в много на брой напрегнати ситуации пред Ханс Йорг Бут.

Отбраната на Байер, която до този момент е дпуснала най-малко попадения в лигата се пропука в осмата минута, когато Гомес простреля Рене Адлер за 1:0. Бастиян Швайнщайгер и Миро Клозе комбинираха добре и успяха да изведат немския национал на чиста позиция, откъдето му остана единствено да преодолее стража на гостите за четвъртия си гол от началото на кампанията.

След първоначално състояние на шок Байер реагира почти моментално. В 14-ата минута Видал изведе русокосия нападател, който финтира Даниел ван Буйтен и с изящен удар реализира в долния десен ъгъл. Това бе девето попадение за Кийслинг, който оглавява еднолично голмайсторската класация. Оттук насетне Байер установи тотален контрол върху всичко случващо се на терена. В 21-ата минута Кийслинг реализира нов гол след уникално взаимодействие в Кроос. Попадението обаче не бе зачетено поради засада. Три минути по-късно отново той затрудни максимално Бут, но вратарят със сетни сили успя да избие топката в безопасност.

Холгер Бадщубер и Томас Мюлер направиха всичко възможно да въдворят спокойствие в редиците си, но така и не успяха да пробият отбраната на „аспирините”. В последните минути на мача Марио Гомес имаше възможност да реши всичко в полза на Байерн. Филип Лам намери съотборника си на точката за изпълнение на наказателен удар, откъдето с плътен удар се опита да намери левия ъгъл, но не му достигнаха сантиметри.

В крайна сметка гостите доминираха изцяло именития си съперник. Статистиката в края на срещата сочеше 11 точни удара в полза на „аспирините” срещу само 6 за домакините. Точката изведе Байер на върха на таблицата, Байерн се изкачи до седмата позиция с актив от 21.

Байерн (Мюнхен) – Байер (Леверкузен) 1:1