3. Байерн сгази Борусия М'Гладбах с 5:1 и вдигна първи трофей с Пеп Гуардиола начело

Тиаго Алкантара вкара първия си гол за баварците, Рибери, Лам, Робен и Мюлер добавиха по още един

Байерн спечели първи трофей под ръководството на Пеп Гуардиола. Европейският шампион спечели турнира "Телеком къп", който предшества началото на сезона в Бундеслигата.

На финала Байерн разгроми с 5:1 Борусия (Мьнхенгладбах), който бе домакин на турнира и така за първи път вдигна трофея от създаването му през 2009 г.

Гуардиола избра доста по-различен състав в сравнение с полуфиналната среща в събота, като за разлика от вчера, сега липсваше изявен централен нападател, а атаката бе водена от Томас Мюлер.

Франк Рибери откри резултата за баварците в 17-ата мин., а Филип Лам удвои в 23-ата. Тиаго Алкантара вкара първия си гол с екипа на Байерн 3 минути по-късно.

В 30-ата минута Борусия върна едно попадение чрез Люк де Йонг, но през втората част баварците отново бяха ефективни и добавиха още два гола, дело на Ариен Робен в 41-ата минута и Томас Мюлер в 60-ата.

Третото място в турнира спечели Борусия (Дортмунд) след победа с 1:0 срещу Хамбургер. Голът за "жълто-черните" реализира Йонас Хофман в 24-ата мин.
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1