3. Байерн се върна на победния път с важен успех над Волфсбург (видео)

Байерн се върна на победния път с важен успех над Волфсбург (видео)

Баварците надвиха „вълците” с 2:0 у дома

Отборът на Байерн (Мюнхен) победи трудно гостуващия Волфсбург с минималното 2:0 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата.

Марио Гомес откри резултата в 60-ата минута, а в добавеното продължение на срещата Ариен Робен удвои преднината за своя тим, въпреки че трябваше просто да застане на правилното място, докато заслугата за попадението бе изцяло на Ивица Олич.

След като в миналия кръг претърпяха неприятна загуба от Борусия Мьонхенгладбах с 1:3 баварците направиха всичко възможно да се поздравят с успеха в днешния двубой. На „Алианц Арена” домакините започнаха мача настървено. Футболистите на Юп Хайнкес имаха преимущество както във владението на топката, така и по отношение на отправените удари към противниковата врата.
През първата част обаче всичките опити на Баейрн за отбелязване на гол  удариха на камък. Пропуски пред вратата на Диего Беналио направиха Франк Рибери, Марио Гомес и Ариен Робен, докато за гостите две хубави възможности се откриха пред Марио Манджукич, но ударите на хърватина бяха неточни.

След почивката домакините вдигнаха оборотите и логично стигнаха до трите точки. Първо в 60-ата минута след центриране от пряк свободен удар отляво Марио Гомес засече топката с глава, след което кълбото срещна тялото на бранител на Волфсбург, но отново се върна при нападателя на баварците, който не сбърка от добавката и изведе своя тим напред.

След попадението домакините продължиха да натискат в опит да вкарат нов гол и да си подсигурят победата, но сгъстената отбрана на „вълците” им направи задачата максимално трудна.

Все пак в даденото от главния съдия продължение на срещата Ивица Олич бе изведен очи в очи със стража на Волфсбург и хладокръвно го прехвърли. Тъкмо преди топката да премине голлинията за втори път обаче бранител на гостите самоотвержено се хвръли на шпагат в опит да изчисти, но за негово нещастие кълбото застана на пътя на връхлитащия Ариен Робен, който на практика влезе с него във вратата. Така попадението бе записано именно на холандеца, въпреки че по-трудната част бе свършена от Олич.

По този начин отборът на Байерн Мюнхен остана на върха в класирането с актив от 40 точки, докато тимът на Волфсбург е девети с 23 пункта.