3. Байерн се справи с Щутгарт и е на полуфинал (видео)

Байерн се справи с Щутгарт и е на полуфинал (видео)

Баварците надвиха "швабите" с 2:0

Отборът на Байерн (Мюнхен) е последният полуфиналист в турнира за Купата на Германия. След като вчера Борусия (Дортмунд) си осигури място в тази фаза, а по-рано днес и Гройтер Фюрт и Борусия (Мьонхенгладбах) също преодоляха съперниците си на четвъртфиналите, сега стана ясно, че и Байерн ще играе на полуфиналите, след като баварците се наложиха с 2:0 като гост на Щутгарт.

Двубоят бе интересен, но тимът на Юп Хайнкес се представи значително по-добре от своя съперник и заслужено се добра до успеха. Резултатът бе открит точно след като изтекоха първите 30 минути от първия съдийски сигнал на мача. Точен за 1:0 в полза на баварците бе Франк Рибери, който с изпълнението си не остави шансове на вратаря на Щутгарт.

До почивката нито един от двата тима не достигна до попадение, а авансът на гостуващият тим бе удвоен почти веднага след подновяването на играта, в 46-ата минута, когато второ попадение за Байерн отбеляза Марио Гомес.

Щутгарт така и не съумя да се вдигне на крака и записа поражение с 0:2, след което отпада от турнира.