3. Байерн се доближи до полуфиналите след 2:0 срещу Марсилия на "Велодром" (видео)

Байерн се доближи до полуфиналите след 2:0 срещу Марсилия на "Велодром" (видео)

Марио Гомес и Ариен Робен отбелязаха головете за победата на Байерн с 2:0 в първия мач срещу Олимпик (Марсилия)

Отборът на Байерн (Мюнхен) направи много сериозна крачка към полуфиналите на Шампионската лига, след като спечели с 2:0 първия си мач срещу Олимпик (Марсилия) от четвъртфиналната фаза на турнира. Двубоят се проведе на „Велодром”, а немският тим успя да се добере до ценен успех, който му дава сериозни шансове за продължаване напред.

Баварците водеха с 1:0 на почивката на мача, след като Марио Гомес успя да отбележи гол за гостите малко преди края на първата част, а през второто полувреме водените от Юп Хайнкес футболисти се добраха до втори гол, който бе дело на Ариен Робен.

Иначе домакините от Марсилия стартиха силно двубоя и в началните минути имаха две отлични възможности за откриване на резултата. Първо Род Фани нанесе изстрел с глава, но Мануел Нойер отрази, а Лоик Реми също пропиля отлична ситуация за френския тим, след като нанесе изстрел с десния крак, но кълбото срещна лявата греда на вратата на Байерн.

Давид Алаба пък получи шанс да стреля в 14-ата минута, но ударът излезе в аут. Последваха равностойни минути, а към края на първата част Лоик Роми отново можеше да вкара гол, но Мануел Нойер показа класа и спаси удара на нападателя. Така се стигна до 44-ата минута, когато Марио Гомес успя да открие резултата след хубаво изпълнение с десния крак.

През второто полувреме също имаше интересни моменти пред двете врати. Валбуена пропусна възможност да изравни почти веднага след подновяването на играта, а в 56-ата минута на Мануел Нойер отново се наложи да се намесва, след като Андре Аю също пробва късмета си.

Последваха нови интересни моменти пред двете врати и пропуски на Марио Гомес и Лоик Реми. Така се стигна до 69-ата минута, когато Ариен Робен успя да вкара втори гол за баварците и по този начин да направи преднината на отбора си още по-комфортна. Домакините така и не успяха да отвърнат на удара, а гостуващият тим не достигна до нов гол и така мачът завърши при резултат 2:0 в полза на Байерн (Мюнхен).

Реваншът е след седмица на „Алианц Арена”.

Олимпик (Марсилия) 0:2 Байерн (Мюнхен)

44’ 0:1 Гомес
69’ 0:2 Робен