3. Байерн с унищожително 9:2 срещу Хамбургер (ВИДЕО)

Байерн с унищожително 9:2 срещу Хамбургер (ВИДЕО)

Баварците вкараха 9 гола на "Алианц Арена" и са на една победа от титлата

Байерн Мюнхен записа една от най-впечатляващите победи в историята на Бундеслигата. Баварците унижиха Хамбургер с 9:2 в 27-ия кръг и ще спечелят шампионата при успех в следващия кръг.

Клаудио Писаро вкара 4 гола, Робен добави два, Шакири, Швайнщагер и Рибери добавиха по един за внушителния успех. Баварците отправиха огромно послание към италианския шампион Ювентус, който идва на „Алианц Арена” във вторник вечер за първи четвъртфинал в Шампионската лига.

Байерн записа 10-а поредна победа в Бундеслигата и вече има страховитите 109 гола в 42 мача през сезона.

Головата серия започна е петата минута. Кроос подаде на Шакири, който изстреля ниско воле в долния ъгъл за 1:0.

Адлер веднага след това спаси удар с глава на Кроос, но вторият гол не закъсня.

Домакините бързо изпълниха корнер, Шакири качи на главата на непокрития Швайнщайгер, който направи 2:0.

Всичко изглеждаше много лесно за баварците и те забиха нови три гола за 15 минути в края на първата част.

След половин час Адлер спаси удар на Робен, но защитата заспа. Хави Мартинес отклони центриране към задната греда и там Клаудио Писаро вкара първия си гол за 3:0.

Перуанецът върна за Робен с петичка след двойно подаване и холандецът стреля ниско под Адлер за 4:0 само три минути по-късно.

В последната минута на първата част Шакири получи от Густаво, шутът му тресна гредата, но Писаро бе на точното място, за да довкара – 5:0 след едно полувреме.

Байерн не спря да бележи и през втората част. Робен направи на пух и прах защитата с рейд, центрира ниско и Писаро с пета направи хеттрик – 6:0.

Дикмайер загуби от Писаро пред вратата, а Робен лесно прехвърли вратаря – 7:0 за 54 минути.

Юп Хайнкес извади Шакири и Робен, но Писаро нямаше намерение да прекъсва головете. Рибери и Мюлер разиграха добре, топката бе върната за Писаро и той наниза четвъртия си гол за 8:0.

Четвърт час преди края Хамбургер най-сетне върна един гол. Ван дер Ваарт центрира от корнер и Джефри Брума засече за 8:1.

Рибери бутна един гол след влизането си в игра и направи 9:1 веднага след гола за гостите.

Преди последния съдийски сигнал Хамбургер вкара още един гол от корнер. Пак Ван дер Ваарт центрира, а този път Хайко Вестерман скочи най-добре и оформи крайното 9:2 след 11 гола в Мюнхен.

Байерн води със 72 точки, на 20 пред Борусия (Дортмунд). При оставащи 7 кръга до края Байерн ще бъде шампион, ако другата събота спечели гостуването на Айнтрахт Франкфурт.