3. Байерн разпиля със 7:1 Рома насред "Олимпико" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн разпиля със 7:1 Рома насред "Олимпико" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините успяха да стигнат до почетно попадение след 65 минути игра

Рома получи звучен шамар от Байерн Мюнхен на собствения си стадион „Олимпико” в мач от група E на Шампионска лига. "Римските вълци" загубиха двубоя с 1:7, а очакванията за равостоен двубой така и не се оправдаха. Байерн доминираше през целия двубой, като през второто полувреме намали темпото, което доведе само до два нови гола отбелязани от резервите Рибери и Шакири.. Гостите поведоха с гол на Робен в 9-ата минута, в 23-ата Гьотце удвои преднината на Байерн. Две минути по-късно Левандовски също се разписа, а Робен добави нов гол на сметката си в 30-ата минута. Томас Мюлер реализира от дузпа в 35-ата минута. През втората част Рома върна едно попадение чрез Жервиньо (65`). Влезлите като резерва Рибери и Шакири оформиха крайния резултат с голове в 78-ата и 80-а минути.

Гостите взеха инициативата още в първите минути и резултатът бе открит още в 9-ата минута. Робен овладя топката на десния фланг и между трима защитници от малък ъгъл отправи точен удар към вратата на Де Санктис, който не успя да избие – 0:1.

Веднага след попадението „вълците” организираха бърза атака, Жервиньо бе изведен на отлична позиция, но изстрелът му бе отразен след добра намеса на Нойер.

Защитата на Рома се пропука отново в 23-ата минута. Гьотце финтира защитник и подаде на Мюлер, който веднага му я върна с петичка и 22-годишният футболист с удар от границите на големия пеналт опъна мрежата на Рома за втори път.

Нов удар за домакините дойде две минути по-късно, когато  Левандовски засече с глава центриране на Бернат от левия фланг, правейки резултата класически.

Робен продължи с головата серия и в 30-ата минута холандецът отправи силен удар към Де Санктис, който не успя да избие и отби топката в собствената си врата – 0:4.

Байерн получи и правото да изпълни дузпа в 35-ата минута, заради игра на Манолас в наказателното поле, която бе превърната в гол от Томас Мюлер.

Отборът на домакините излезе преобразен през втората част и още от първите минути се хвърли в атака. Наингола нанесе плътен удар, няколко минути след началото на второто полувреме, но топката премина над напречната греда.

Жервиньо бе по-активен след почивката, а в 54-ата минута нападателят нацели левия страничен стълб, след което с пропуск се разписа и Флоренци, който не успя да преодолее Нойер.

Отново Нойер попречи на домакините да отбележат в 61-ата минута. Жервиньо засече от въздуха центриране в малкия пеналт и от около метър не успя да преодолее стражът на германците.

Това все пак се случи в 65-ата минута след бърза атака на „вълците”. Открадната топка в центъра даде условия за бърза контра, Наинголан получи на левия фланг и центрира към вратарското поле, където Жервиньо засече с глава и отбеляза дългоочаквания за домакините гол.

Въпреки импулса в играта на Рома, домакините не успяха да стигнат до второ попадение, а влезлият като резерва Франк Рибери огорчи за шести път Де Санктис в 78-ата минута. Робен изведе французина зад защитата на Рома и Рибери с елегантен прехвърлящ удар покачи на 6:1.

Швейцарският национал Шакири оформи крайният резултат в 80-ата минута. Футболист на гостите нанесе силен удар, който Де Санктис парира, но не успя да улови топката. Шакири бе по-бърз от вратаря и успя да стигне първи до коженото кълбо, смени посоката и на празна врата направи 1:7.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи