3. Байерн разби Херта на "Олимпиящадион"(ВИДЕО)

Байерн разби Херта на "Олимпиящадион"(ВИДЕО)

Баварците възстановиха аванса си от шест точки пред Борусия Дортмунд

Байерн Мюнхен разби с 4:1 Херта в мач от 20-ия кръг на Първа Бундеслига, игран на "Олимпиащадион". Баварците събраха 49 точки и възстановиха аванса си от шест пункта пред преследвача Борусия Дортмунд. Херта е 13-и с 22 точки.

Байерн изиграха изключително силно първо полувреме, в което тотално доминираха над съперника си. VAR отмени хубав гол на Корентен Толисо, но французинът все пак откри резултата в средата на първата част.

Томас Мюлер удвои точно преди почивката, а статистиката за първите 45 минути беше красноречива - 16:2 удара за баварците (от които десет точни), 64% владеене на топката в тяхна полза, 22:3 центрирания и 7:1 корнера.

След почивката вратарят на берлинчани Шволов правеше чудеса до 75-ата минута, в която допусна голям гаф и Лерой Сане го наказа. Серж Гнабри също записа името си сред реализаторите, а веднага след това Екеленкамп отсрами столичани.

Така Байерн събра 49 точки и възстанови разликата от шест пункта пред преследвача си Борусия Дортмунд. Херта е 13-и с 22 точки.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)