3. Байерн отказа Шалке за едно полувреме (ВИДЕО)

Байерн отказа Шалке за едно полувреме (ВИДЕО)

Левандовски и Видал бяха точни за крайното 3:0

Байерн (Мюнхен) победи Шалке 04 с 3:0 у дома в среща от 30-ия кръг на първенството. По този начин баварците увеличи на 10 точки преднината си пред Борусия (Дортмунд) на върха на класирането в Бундеслигата. "Жълто-черните" обаче са с мач по-малко.

Роберт Левандовски вкара два от головете, като и при двете ситуации беше точен с глава. Артуро Видал също се разписа.

Шампионите нанесоха своя удар през второто полувреме. В 54-ата минута Видал подаде с глава към Лева и той откри резултата. Тук гостите протестираха, настоявайки за засада.

В 65-ата минута Рафиня и полякът комбинираха и Феерман нямаше какво да направи- 2:0.

Франк Рибери в 73-ата минута "скри" топката на Кайсара и още двама от Шалке, за да изведе Видал на позиция за 3:0.

След три дни на Байерн предстои домакинство срещу Вердер (Бремен) в полуфинал за Купата на Германия, като финалистът ще бъде определен само в тази среща.