3. Байерн би Кьолн след дузпи (видео)

Байерн би Кьолн след дузпи (видео)

Германският колос Байерн (Мюнхен) се класира на финала на турнира „Тотал Къп”.

Баварците се наложиха с 3:1 след изпълнения на дузпи над Кьолн. Надпреварата се провежда на "Фелтинс Арена", а в нея участват още тимовете на домакина Шалке 04 и Хамбургер. „Кралскосините” надделяха с 3:1 над клуба от Хамбург и ще спорят за трофея с шампиона на Германия.

В двете полувремена от по 30 минути двата отбора не успяха да си отбележат гол и се стигна до изпълнения на 11-метрови наказателни удари, без да се играят продължения.

Биха се по три удара от бялата точка като за Байерн Отл, Тимошчук и Олич бяха безпогрешни. Ланиг пропусна за „козлите”, а Ялчин вкара за 1:2.

Луис ван Гаал заложи на доста експериментален състав за мача, докато нападението на Кьолн бе водено от игралия в Литекс Миливое Новакович.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - КЬОЛН 3:1 (0:0 в редовното време)