Барса с трети пореден успех в Испания (ВИДЕО)

Кунде с 2 асистенции срещу бившия си тим, Лева пак бележи

Барселона записа трети последователен успех в испанския футболен елит.

Каталунците се наложиха с класическото 3:0 над домакина Севиля в среща от 4-ия кръг на „Ла Лига“ и са втори с 10 точки, на 2 от лидера Реал (Мадрид), който по-рано през деня надви третия Бетис с 2:1.

Визитата в Андалусия започна много трудно за момчетата на Шави, но завърши успешно.

Вратарят Марк-Андре тер Щеген трябваше да се намесва решително още в 5-ата минута, когато бившият му съотборник Иван Ракитич бе изведен отлично от Иско, ала не успя да го преодолее.

Това малко по-късно стори Ерик Ламела, чието попадение обаче бе отменено заради засада. В 18-ата минута Ен Несири излезе очи в очи с Тер Щеген, но стражът пак се прояви със страхотно спасяване.

Не след дълго Барса поведе, макар и изненадващо на фона на показаното. В 21-ата минута Ламела загуби топката от Усман Дембеле, който изведе Роберт Левандовски. Полякът опита да прехвърли стража на домакините и макар последният да изби, при добавката Рафиня откри резултата с глава.

Само 15 минути след това каталунците нанесоха втория си удар. Пристигналият именно от Севиля това лято защитник Жул Кунде намери с отличен пас Левандовски, който овладя на гърди и от воле удвои аванса на Барса – 2:0.

Малко преди паузата и самият Кунде можеше да оформи класиката, ала пропусна с глава. В 50-ата минута обаче той се реабилитира с втора асистенция в срещата. Този път свали топката с глава към Ерик Гарсия, за да може последният да се разпише отблизо – 3:0.

В 62-ата минута вратарят Боно отрази с вещина удар на Левандовски, а в 72-ата повтори упражнението, след което добавката на Френки де Йонг бе избита пред голлинията.

Малко преди края нидерландецът отправи опасен шут, ала покрай вратата, за да приключи в крайна сметка срещата при резултат 3:0.

След него Севиля остана със само 1 точки на 17-ата позиция във временното класиране.

СЕВИЛЯ - БАРСЕЛОНА 0:3
0:1 Рафиня (21)
0:2 Левандовски (36)
0:3 Ерик Гарсия (50)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕВИЛЯ: 13. Боно, 2, Монтиел, 6. Гудел, 14. Нианзу, 19. Акуня, 8. Жордан, 20. Фернандо, 10. Ракитич, 17. Ламела, 15. Ен Несири, 22. Иско;

БАРСЕЛОНА: 1. Тер Стеген, 23. Кунде, 4. Араухо, 24. Гарсия, 28. Балде, 30. Гави, 5. Бускетс, 8. Педри, 7. Дембеле, 9. Левандовски, 22. Рафиня;