3. Атлетико пречупи Спортинг и докосва 1/2-финалите (ВИДЕО)

Атлетико пречупи Спортинг и докосва 1/2-финалите (ВИДЕО)

Коке и Гризман вкараха след грешки в защитата на гостите

Атлетико (Мадрид) спечели с 2:0 домакинството си на Спортинг от 1/4-финалите на Лига Европа. Реваншът е следващият четвъртък.

За "дюшекчийте това е 15-а победа в последните 16 домакински мача на тима в турнира. Последното им поражение в Мадрид беше от руския Рубин Казан (0:2) през 2013 година.

Коке и Антоан Гризман вкараха головете за успеха срещу Спортинг. И двете попадения паднаха след грешки в отбраната на гостите.

Не бяха изминали и 30 секунди, когато Коатес подари топката на Диего Коща, който подаде към Коке, а той технично стреля под плонжа на Руи Патрисио за 1:0. Малко след това вратарят на гостите извади опасен удар на Диего Годин.

След малко повече от половин час игра Спортинг можеше да изравни. Желсон излезе сам срещу Облак, но словенецът спаси изстрела му.

Пет минути преди края на първата част комична грешка на Жереми Матийо позволи на Антоан Гризман да се озове очи в очи с с вратаря на гостите и да вкара за 2:0.

Точно преди почивката Карвальо се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от Маркос Акуня.

След подновяването на играта гостите продължиха да правят подаръци на Атлетико. На два пъти Диего Коща не успа да се възползва.

В 72-ата минута Спортинг съвсем го закъса. Голмайсторът на тима Бас Дост получи жълт картон и отпада за реванша.

Гравенберх: С Арне Слот всичко в Ливърпул се развива добре

"Във Висшата лига се играе по-бързо, отколкото в Германия"

В Испания: Губим по €700 млн. на година