3. Атлетик Билбао разпиля ХИК Хелзинки и обезсмисли реванша

Атлетик Билбао разпиля ХИК Хелзинки и обезсмисли реванша

Хави Мартинес и Фернандо Йоренте не играха за баските

Отборът на Атлетик Билбао разгроми с 6:0 ХИК Хелзинки в първия мач между двата тима от плейофния кръг на Лига Европа. Двубоят се игра на „Сан Мамес”, а домакините отбелязаха цели шест попадения, и по този начин обезсмислиха реванша след седмица.

Ариц Адуриц откри резултата в полза на Атлетик Билбао в 24-ата минута, а Маркел Сусаета бе точен за 2:0 в 30-ата. До почивката баските отбелязаха още един гол, който падна в 42-ата минута и бе дело на Иниго Перес. Така на почивката испанският тим имаше аванс от три попадения.

В 51-ата минута Ариц Адуриц реализира втория си гол в мача, правейки резултата 4:0. Петото попадение бе дело на Маркел Сусаета в 57-ата минута, като това бе вторият гол в мача за полузащитника. Крайното 6:0 оформи Андони Ираола в 84-ата минута.

Извън групата за срещата за баските бяха спряганите с трансфер Хави Мартинес и Фернандо Йоренте. В последно време се говори, че Мартинес може да премине в Байерн (Мюнхен), който има интерес към футболиста. Йоренте пък е свързван с преминаване в Ювентус.