3. Арсенал и Манчестър Сити продължават гонитбата на Челси (ВИДЕО)

Арсенал и Манчестър Сити продължават гонитбата на Челси (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от играните срещи във ВЛ

Съставите на Арсенал и Манчестър Сити не позволиха на лидера Челси да увеличи аванса си на върха в класирането на английската Висша лига, след като спечелиха срещите си от XXVII кръг.

Уикендът стартира с трудна победа на „сините” от Лондон над Евертън и така те дръпнаха с 4 точки пред „топчиите”, но момчетата на Арсен Венгер разбиха с 4:1 гостуващия Съндърланд и отново са на максимално близо до хората на Жозе Моуриньо.

В герой за „артилеристите” днес се превърна Оливие Жиру, вкарал две от попаденията и асистирал за третото, дело на Томаш Росицки. Четвъртият гол бе дело на Лоран Косчиелни, а почетното попадение за гостите от Съндърланд вкара Емануеле Дзакерини в 81-ата минута.

За днешния мач Арсен Венгер остави най-скъпата си покупка - Месут Йозил, на резервната скамейка, след като през седмицата германецът пропусна дузпа срещу Байерн (Мюнхен) и получи множество критики за представянето си при загубата с 0:2 от баварците в първия 1/8-финал от Шампионската лига.

Междувременно Манчестър Сити остана на две точки от Арсенал, след като победи с минималното 1:0 гостуващия Стоук Сити. Единственият гол в мача вкара Яя Туре в 70-ата минута, а лошата новина за „гражданите” е свързана с травмата на Стеван Йоветич.