3. Анжи излъга АЗ със съмнителен гол /видео/

Анжи излъга АЗ със съмнителен гол /видео/

Котдивоарският голаджия Ласина Траоре вкара от спорно положение за засада за 1:0 в Москва

Богаташите от Анжи Махачкала увеличиха шансовете си да попаднат в групите на турнира Лига Европа след чиста победа с 1:0 над АЗ Алкмаар в първия плейофен двубой.

Срещата се игра на стадион „Локомотив” в Москва. През целия двубой си личеше, че холандският тим има по-голям опит в европейските турнири, ала АЗ така  и не стигна до гол.

През първата част головите положения бяха малко, а атаките на гостите изглеждаха по-остри, но липсваше головият пас, който да създаде чиста ситуация.

Още в началото на второто полувреме Анжи отбеляза скъпоценния гол за 1:0. Руснаците отнеха пред своето наказателно поле, с 4 паса топката стигна до нахлуващия отдясно в наказателното поле Мбарк Бусуфа, който пробва нещо средно между удар и остро центриране, а привлеченият от Кубан за новия сезон Ласина Траоре се разписа със шпагат до гредата за 1:0.

При гола останаха големи съмнения за засада, ала реферите не маркираха такава.

До края Анжи се групира в защита и не допусна АЗ да изравни.

Реваншът е следващия четвъртък (30 август) oт 22:00 часа българско време на стадиона в Алкмаар.

В друга среща от плейофите за влизане в групите на Лига Европа Нефтчи (Баку) и АПОЕЛ (Никозия) направиха 1:1 в Азербайджан.

Двата гола паднаха само за минута в края на мача.

Махир Шукуров изведе Нефтчи напред от дузпа в 82-ата минута, но веднага след центъра резервата Селим Бенакур изравни за 1:1