3. 10 „петли” изстрадаха 1:1 в Белград

10 „петли” изстрадаха 1:1 в Белград

Сърбия запази лидерската си позиция в група 7, Франция най-вероятно ще играе бараж

Една от най-чаканите световни квалификации в този кръг завърши без победител. Отборите на Сърбия и Франция поделиха точките, след като завършиха наравно 1:1 в „кървав” мач в Белград от група 7. „Петлите” останаха с човек по-малко на терена още в 9-ата минута, но все пак успяха да устискат равенството, което запазва техните шансове за класиране на Световното първенство в ЮАР догодина.

Срещата бе изпълнена с много напрежение и логично главният съдия показа общо 2 червени картона и 6 жълти. Началото бе повече от перфектно за домакините – още в 9-ата минута стражът на Франция Уго Лорис събори противников футболист в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа за домакините и изгони вратаря на гостите, след което Ненад Миляш бе точен от бялата точка и даде аванс на Сърбия – 1:0.

Въпреки че остана с човек по-малко на терена, отборът на Франция не се предаде и стигна до изравняване на резултата в 31-ата минута, когато точен за „петлите” бе капитанът Тиери Анри – 1:1. Това още повече изнерви домакините, които при победа си гарантираха място на световните финали в ЮАР догодина. Това нямаше как да не доведе до раздаването на нови картони, като в последната минута на срещата численото равенство на терена бе изравнено, след като Данко Лазович получи директен червен картон.

Така Сърбия остава лидер в група 7 с актив от 19 точки, 4 пред отбора на Франция, който заема второто място и най-вероятно ще играе бараж, за да заслужи участието си на Световното първенство в ЮАР догодина.