3. Григоров с гросмайсторска норма, Бербатов най-добър млад състезател на Банско Оупън

Арменският шампион Аветик Григорян спечели убедително най-силният открит шахматен турнир в България и Източна Европа "Банско Оупън 2010".

Арменският шампион Аветик Григорян спечели убедително най-силният открит шахматен турнир в България и Източна Европа "Банско Оупън 2010". Григорян завърши с 8,0/9, допускайки само две ремита и нито една загуба по пътя към първото място. Втори се нареди сребърният медалист на Израел ММ Тамир Набати. Трети в генералното класиране и първи сред българските шахматисти е ММ Григор Григоров. С доброто си представяне той покри гросмайсторска норма.

Иван Чепаринов остана на четвърта позиция, със същите точки като ГМ Мастровасилис (Гърция), Коробков (Украйна), ММ Добрев (България), ММ Арнаудов (България), ГМ Даниелсен (Исландия) и ММ Заславски (Израел).

На първо място сред младежите се класира най-големият талант в родния шахмат - международен майстор Киприан Бербатов. Европейската шампионка Габриела Антова също се представи на ниво и спечели лаптоп.

На церемонията по закриване на турнира, кметът на Банско и почетен председател на организационния комитет Александър Краваров обяви, че е приятно изненадан от броя на състезателите и разнообразието от нации на турнира. Краваров потвърди, че турнирът става традиционен и официален в календара на Банско и изрази увереност, че през 2011 "Банско Оупън" ще привлече още повече привърженици на древния спорт.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната