3. Дания с 3-та поред световна титла в хандбала

Дания с 3-та поред световна титла в хандбала

Мостът Йоресунд отбеляза историческото постижение

Дания ликува с историческа трета поредна титла на Световното първенство по хандбал за мъже в Полша и Швеция, ставайки първата страна с подобно постижение.

Датчаните, които спечелиха златните медали и в предишните две издания на турнира през 2019-а и 2021 година, надделяха в интригуващ финал над олимпийския първенец Франция с 34:29 (16:15) в Стокхолм.

Хандбалистите на Дания имаха само един гол преднина на почивката, но през второто полувреме увеличиха аванса си до три и задържаха водачеството до края.

Расмус Лауге поведе съотборниците си към победата, реализирайки 10 гола от 11 изстрела, а Недим Ремили отбеляза 6 попадения за Франция.

В чест на историческата трета победа на Дания на световен шампионат мостът Йоресунд, който свързва Швеция и Дания, бе осветен в цветовете на датското знаме веднага след мача.

Единият от съдомакините на първенството и действащ европейски шампион Швеция претърпя разочарование в мача за третото място. Испания надигра скандинавците и заслужи бронзовите медали след успех с 39:36 (18:22). Адриа Фигерас вкара 9 гола за победата на иберийците.

Отборът на Германия зае петата позиция след като се справи с Норвегия с 28:24 (16:13), а африканският първенец Египет надделя над Унгария в спора за седмото място с 36:35 (17:11) след продължения.

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година