3. Чепаринов и Бербатов с по две ремита в двойния кръг

Чепаринов и Бербатов с по две ремита в двойния кръг

Днес е предпоследният осми кръг на Банско Оупън 2010

Изиграха се шести и седми кръг на най-силния открит турнир по шахмат в България "Банско Оупън 2010". Шампионът на Армения ГМ Аветик Григорян и сребърният медалист на Израел ММ Тамир Набати поведоха в генералното класиране с 6,0/7.

Те са само на половин точка пред най-добре класираният български шахматист в момента, международен майстор Григор Григоров, както и шампионът на Македехия ГМ Владимир Георгиев и шампионът на Гърция ГМ Йоанис Николаидис.

Чепаринов и Бербатов направиха по две ремита в двойния кръг. Секундантът на Веселин Топалов раздели точките с ГМ Даниелсен (Исландия) и ГМ Савченко (Русия), а братовчедът на Димитър Бербатов завърши реми с Георгис Канакарис и Александрос Доунис (Гърция).

Така Чепаринов запази шансовете за първо място и медал, а Бербатов застана начело сред младежите. При жените водач е ММ Силвия Колас (Франция), следвана от ММж Ива Виденова, ММж Адриана Николова и ММ Сопио Гветадзе (Грузия).

Днес е предпоследният, осми кръг на Банско Оупън 2010. На първите дъски ще се състои българско дерби, ГМ Иван Чепаринов ще играе с белите срещу шампиона по блиц ММ Радослав Димитров. Най-добре класираният до момента български състезател ММ Григор Григоров ще срещне ГМ Георгиев (Македония), а Киприан Бербатов ще премери сили с нетитулувания Ян Галбурд (Израел).

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната