3. Бербатов спечели Коледния турнир в Благоевград

Бербатов спечели Коледния турнир в Благоевград

Младият талант Киприан Бербатов спечели Коледния турнир организиран от благоевградския ШК „Виктори”. В него участваха общо 26 шахматисти.ММ Киприан Бербатов спечели надпреварата със 7 точки от 7 възможни.

Едновременно с това се проведе и шестият последен кръг от веригата „Гран при на Благоевград”. Победител в генералното класиране след обрат в последния кръг стана Веселин Методиев с 52 точки. Водачът преди последния кръг Атанас Станоев остана на второ място с 46 точки, а на трето място с 10 точки по-малко се нареди президентът на ШК Виктори Марин Атанасов. Във възрастова група над 50 г. победител е Георги Чепандов, а до 50 г. Стефан Фотев.

Марина Георгиева бе най-добра при 16 –годишните, а Георги Славков и Йордан Портокалски завършиха на първо място в своите възрастови групи съответно до 12 и до 8 години. ШК Виктори определи и 10-те най-добри състезатели за изминаващата 2010 г., като класацията се оглавява от Цвета Галунова, следвана от Веселин Методиев и Марина Георгиева.

По традиция бе връчена и преходна купа за най-добрия и проспериращ шахматист на клуба до 12 години. За втора поредна година тя отиде при Веселин Методиев. Купата на победителя бе връчена от Киприан Бербатов, който единствено досега е печелил наградата в три поредни години.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната