2. - Други
  3. Монако без Бербатов излъга лидера Марсилия с 1:0 (ВИДЕО)

Монако без Бербатов излъга лидера Марсилия с 1:0 (ВИДЕО)

Победен гол на Бернардо Силва качи Монако до шесто място и остави ПСЖ на точка от върха

Монако постигна трета поредна победа в Лига 1 след 1:0 като домакин над лидера Марсилия в дербито от 18-ия кръг. Димитър Бербатов не игра заради контузия, получена срещу Зенит през седмицата в Шампионска лига, а португалецът Бернардо Силва вкара победния гол точно в средата на втората част.

Успехът на Монако е голяма услуга за шампиона ПСЖ, който изненадващо падна с 0:1 при визитата на Гингам, но си остава само на точка от върха.

Марсилия владееше повече топката в първите минути на „Стад Луи II” и изпусна отличен шанс да поведе, след като Жиняк стреля в аут с глава след центриране на Товен.

Монако повече разчиташе на контри и имаше малшанса удар на Антони Мартиал да разтресе напречната греда.

Товен пък достави ново добро центриране, ала Марио Лемина засече неточно с глава. Субасич попречи на Джа Джедже да вкара и изби в корнер удара на десния бек, който бе добре изведен с пас по земя.

Точно както и в Шампионска лига срещу Зенит, Монако дочака своя шанс в средата на втората част. Бернардо Силва използва добрата игра на Мартиал и откри резултата за монегаските в 67-ата минута.

Окампос финтира при бърза контра и стреля по земя, но в обсега на Манданда, който лови.

Дори вратарят Манданда отиде пред вратата на Монако в самия край, но отборът на Биелса не създаде достатъчно голови възможности след почивката и заслужено загуби.

Монако вече е шести с 29 точки, докато Марсилия е лидер с 38, но пропусна шанса да се откъсне пред шампиона ПСЖ (37).

Клубът иска да задържи уругвайския голаджия

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)