2. - Други
  3. Без контузения Бербатов, Монако надхитри отбора на Макелеле (ВИДЕО)

Без контузения Бербатов, Монако надхитри отбора на Макелеле (ВИДЕО)

Монако победи с 3:1 в Бастия и се качи до шестата позиция в Лига 1

Без контузения Димитър Бербатов, Монако победи отбора на наставника Клод Макелеле –Бастия, с 3:1 като гост в 11-ия кръг на Лига 1.

Валер Жермен водеше атаката на монегаските в отсъствието на българския национал, който се контузи през седмицата в мача срещу Бенфика в Шампионска лига. И още в 5-ата минута Жермен откри резултата след пас на крилото Яник Ферейра Караско.

Кристофър Мабулу обаче изравни за домакините точно в средата на първата част и почивката дойде при 1:1.

12 минути преди края желаният от редица европейски клубове Джофри Кондогбия даде аванс на Монако.

Бастия тръгна смело напред поне за точка и Монако реши мача с контра в 84-ата минута. Бернардо Силва беше изведен срещу вратаря, но си поведе дълго и Ареола изби от краката му само за да поднесе на притичалия Ферейра Караско, който оформи крайното 3:1.

Монако е на шесто място със 17 точки, а Бастия е в опасната зона с 10 точки на 18 точки.

Клубът иска да задържи уругвайския голаджия

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)