2. Черноморец (Бс)
  3. Черноморец поигра едно полувреме за 4:0 на гости в Каварна (видео)

Черноморец поигра едно полувреме за 4:0 на гости в Каварна (видео)

Всички попадения на "акулите" паднаха през втората част

Отборът на Черноморец (Бургас) постигна убедителна победа с 4:0 като гост на Калиакра в мач от 16 кръг на родната "А" група. Гостите от Бургас не демонстрираха класни изяви през първото полувреме, но във втората част отбелязаха цели четири попадения. Асис откри с хубаво воле в 54-та минута, а Боли покачи на 2:0 около десет минути по-късно. В последните секунди на сблъсъка Шаешу и резервата Преслав Йорданов оформиха крайното 4:0, което е поредният удар по амбициите на домакините за оставане в най-високия ни футболен ешелон.

Срещата в Каварна започна с не особено високо темпо, но пред двете врати бързо се получиха три удара. За съжаление на зрителите на стадиона обаче – нито един от тях не влезе в нечия врата. Противно на очакваното домакините демонстрираха много отворена игра и доста атаки по фланговете. В началните минути Черноморец предимно се бранеше и изчакваше удобен момент за хубава атака.

В 31-та минута при една центрирана топка отбраната на „акулите“ се пропука и Яшар можеше да открие, но опитът му за изстрел се оказа твърде разочароващ и до гол не се стигна. Няколко минути по-късно активният по десния фланг за гостите Венци Христов напредна много добре и стреля силно, но в аут. Христов не отигра по най-добрия начин ситуацията, тъй като в наказателното поле абсолютно свободен бе Лоривал Асис.

Втората част бе абсолютно противоположна на първата, а и доста по-интересна от нея. В 51-та минута бургазлии изпуснаха най-чистата ситуация за гол до момента. Тогава при едно центриране стражът на Калиакра Цветан Димитров изпусна топката и тя попадна в краката на Асис. Нападателят обаче не очакваше такова развитие на ситуацията и бързо бе затруднен от съперника, след което спечели само корнер.

Три минути по-късно гостите вече водеха в резултата. Автор на гола стана Лоривал Асис, който демонстрира много красиво воле от около 20 метра диагонално от вратата на Цветан Димитров.  В 60-та минута Садула беше много близо до изравняване, като ударът му приличаше на този на Асис, но от другата страна на пеналта. За черноморци тук се изяви страхотно вратарят Стоян Колев, който изби.

Около 25 минути преди края на редовното време гостите вкараха втори гол и по този начин на практика убиха интригата. Яник Боли се разписа с глава от около 3-4 метра след много добро меко центриране на Венци Христов.

При 2:0 в двата отбора бяха направени редица промени, но домакините продължаваха да изглеждат по-изморени от възпитаниците на Димитър Димитров - Херо. В 79-та минута Яник Боли бе изведен очи в очи с вратаря на Калиакра, но не успя да покачи на 3:0, тъй като стражът вещо спаси удара му.

В последните секунди полузащитникът на бургазлии Аатиф Шаешу направи резултата класически след красиво попадение, а в продължението резервата Преслав Йорданов се разписа при добавка след удар на Шаешу. Така Черноморец показа качествена игра само през втората част, но победи с убедителното 4:0 като гост тима на Калиакра (Каварна).

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец