3. Жалко! ЦСКА загуби незаслужено в Истанбул (видео)

Жалко! ЦСКА загуби незаслужено в Истанбул (видео)

"Червените" играха страхотно срещу Бешикташ, но късметът не бе с тях

Отборът на ЦСКА направи много силен мач при гостуването си на Бешикташ, но за съжаление загуби злощастно с 0:1.

Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от Група "L" на Лига Европа, който се игра на препълнения "Инюиню".

Като цяло двубоят бе равностоен, въпреки че домакините се стремяха да владеят повече топката.

И пред двете врати имаше добри голови положения.

Определено си личеше, че в редиците на Бешикташ има доста проблеми, тъй като "Черните орли" играха доста безидейно на моменти.

Не може да не се отбележи, че най-силният футболист в редиците на ЦСКА бе завърналият се след травма Костадин Стоянов, който напълно обезличи набезите на атакуващите футболисти на турския гранд.

Срещата на стадион „Инюню" започна доста скучно и чистите голови положения пред двете врати ги нямаше.

В 6-ата минута Табата стреля от 30-ина метра, но топката мина над вратата на Мболи. Две минути след това Халошко направи фрапатен пропуск, след като преодоля Виданов и отправи удар към вратата на ЦСКА, но той му мина над напречната греда.

В 17-ата минута Маркиньос намери Нелсън по лявото крило, той подаде на притичалия Тиеро на границата на полоето, но ганаецът се засуети и топката му бе отнета.

Пет минути след това Маркиньос стреля от 20-ина метра, но топката мина на около метър от десния страничен стълб на вратата на Бешикташ. В 31-ата минута Шеридън направи страхотен пробив по лявото крило и подаде на Тонев, но юношата на „армейците" сбърка в паса към Тиеро.

В самия край на полувремето домакините имаха претенции за дузпа, след като топката се удари в рамото на Костадин Стоянов, но реферът даде знак играта да продължи. Така двата тима логично се отттеглиха на полувремето при нулево реми.

В 48-ата минута Нобре стреля с левия крак, но топката мина на около метър над напречната греда. В ответната атака Маркиньос намаери Нелсън по лявото крило, холандецът веднага стреля с левия крак, но стражът на Бешикташ парира удара му.

В 61-ата минута Маркиньос малко изненадващо стреля от пряк свободен удар, топката попадна в краката на Шериодън , който от 5-6 метра стреля в аут.

В 66-ата минута Трифонов направи груба грешка, Гути пое топката и стреля, но отново коженото кълбо мина над вратата на Мболи. Три минути след това Табата направи уникален пропуск, след като остана очи в очи със стража на „армейците", но алжирския страж успя със сетни сили да избие в корнер.

В 71-ата минута Шеридън изпусна уникален шанс да открие резултата, след като топката попадна в него след центриране от фаул, но ирландецът стреля право в тялото на защитник. Четири минути след това Мболи се намеси перфектно след страхотен изстрел на Хилберт от далечно разстояние. В 84-ата минута Куарешма стреля в тялото на защитник, Гути овладя топката, но Мболи се намеси отново перфектно и улови.

По всичко си личеше, че двубоят ще завърши при равенство, но в 89-ата минута след едно центриране на Гути от фаул, топката попадна право на главата на Фабиан Ернст и той оформи крайния резултат в този мач.

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни