3. Юношите на Лудогорец паднаха с 0:4 от Базел след две дузпи

Юношите на Лудогорец паднаха с 0:4 от Базел след две дузпи

Френски нападател на Базел направи хеттрик на "Герена", Лудогорец ще завърши последен в групата

Юношеският отбор на Лудогорец до 19 години загуби с 0:4 от Базел в последното си домакинство в тазгодишното издание на младежката Шампионска лига. Френският нападател Адхе Рашити вкара хеттрик за швейцарците и така младите „орли” ще завършат на последно място в групата след спечелената една точка до момента при 1:1 с Арсенал отново на „Герена”.

В другия мач от група А Арсенал и ПСЖ направиха 2:2 в Лондон. Парижани водят в класирането с 11 точки, Базел събра 9, Арсенал остана с 6, Лудогорец има 1 и голова разлика 2:17.

Днес отборът на Юри Васев държеше нулевото реми до 37-ата минута, когато Адхе Рашити откри за гостите с глава, засичайки центрирането на албанската десетка Газим Пепси.

8 минути след паузата Рашити удвои отново с глава. Милен Младенов направи дузпа след нарушение срещу Сергей Ерьоменко и деветката Нефтали Мензамби оформи класическото 3:0 от бялата точка в 61-ата минута.

6 минути преди края и Преслав Петров направи дузпа, а Рашити не сбърка и завърши мача с хеттрик за крайното 4:0.

В последния кръг Лудогорец U19 гостува на ПСЖ, а Базел приема Арсенал в пряка битка за място в елиминациите.