3. Второ поредно нулево реми за Славия (ВИДЕО)

Второ поредно нулево реми за Славия (ВИДЕО)

Лудогорец остава на върха в "А" група

Второ поредно нулево реми на свой терен допусна Славия. Отборът завърши 0:0 срещу Литекс в двубой от шести кръг на "А" група.

По този начин двата отбора остават в топ 3. Литекс е с 12 точки на второ място, а веднага след тях са Славия с 11. На първото място с 13 е тимът на Лудогорец.

През първото полувреме Славия задържаше по-дълго топката и доминираше, а Литекс търсеше всяка възможност за контри.

В 28-ата минута Карачанаков стреля опасно от фаул, но топката мина малко встрани от вратата на гостите.

Ловчанлии отговориха с чудесна атака в 30-ата минута, когато Марио Кирев направи чудесно спасяване.

Мбарга и Карачанаков пропуснаха добри положения за Славия, но в решителния момент не стреляха точно от границата на наказателното поле.

Второто полувреме бе много по-скучно. Най-чистата ситуация в двубоя дойде в 68-ата минута, когато Карачанаков не успя да засече центриране на Манзоро от няколко метра пред вратата.

Литекс можеше да отмъкне трите точки в допълнителното време. Асприля стреля мощно и топката срещна страничния стълб зад Кирев.

Така Славия прекъсна серията си от три поредни загуби срещу Литекс за шампионата. Равенството между двата тима пък е 12-о в 43-ия мач помежду им.

За играч на мача бе определен вратарят Марио Кирев.

ОФИЦИАЛНО: Септември привлече национал на Мозамбик

Септември привлече в редиците си германският полузащитник Алфонс Антонио Чико Амаде