3. Верея загря за елита с победа над Локо (ГО)

Верея загря за елита с победа над Локо (ГО)

Домовчийски отбеляза и двата гола в последната контрола

Верея приключи с победа контролните срещи преди старта на новия сезон в Първа професионална лига. Старозагорци победиха като гост Локомотив в Горна Оряховица с 2:1.

Верея поведе още във втората минута - Осман Балде шутира силно от средна дистанция, Валери Домовчийски подложи крак и отклони топката, след което тя попадна във вратата на домакините.

В 26-та минута домакините стигнаха до изравнителен гол. След атака отдясно футболист на Локомотив центрира остро в наказателното поле на старозагорци и в опит да изчисти топката, Здравко Илиев я изпрати в собствената си врата - 1:1.

В 53-та минута отново Домовчийски изведе Верея напред след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Голът му се оказа и последен в срещата.

Старши треньорът на Верея Илиан Илиев заложи на следните 11: Георги Аргилашки, Здравко Илиев, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемия, Костадин Слаев, Венцислав Бенгюзов, Осман Балде, Георги Андонов, Мехди Фенуш, Селим Керкар, Валери Домовчийски.

През второто полувреме в игра се появиха Пламен Колев, Елиаш Да Силва, Янислав Иванов, Милен Танев, Михаил Димитров, Давид Гонсалес, Илиян Йорданов, Петър Витанов, Емре Емин и Ахмет Адемов.

Равносметката от летните контроли на Верея е 3 победи - 4:0 срещу Марица, 1:0 срещу Етър и 2:1 срещу Локомотив (Горна Оряховица) и 3 равенства - 1:1 с Марица, 2:2 с Ботев (Пловдив) и 1:1 с Локомотив (Пловдив).

Първият мач на Верея от българския шампионат е идната събота срещу Черно море.