3. В Жилина треперят: Литекс е труден съперник

В Жилина треперят: Литекс е труден съперник

Собственикът на Жилина Йозеф Антошик, както и старши треньорът Павел Хапал, заявиха, че са респектирани от отбора на Литекс

Собственикът на Жилина Йозеф Антошик, както и старши треньорът Павел Хапал, заявиха, че са респектирани от отбора на Литекс, нарекоха го труден противник, но се надяват, че все пак може и да се окажат крайни победители след два мача в третия кръг на квалификациите за място в Шампионската лига.

Словашкият първенец преодоля Биркиркара (Малта) след успех с 3:0 снощи и така анулира поражението с 0:1 на Рицарския остров преди седмица. В 21-ата минута Йозеф Пячек откри резултата за Жилина след пробив по дясното крило и центриране на Емил Рилке. В 35-ата минута Жилина можеше да поведе с още едно попадение, но Оравец не успя да вкара сам срещу вратаря Езекиел Ловизон, който пазеше мрежата на малтийския тим.

Малко след началото на второто полувреме Майкъл Галеа с глава пропусна най-чистото положение за Биркиркара, а в 77-ата минута вратарят Ловизон допусна грешка, от която се възползва Иван Лиетава и покачи на 2:0. В последните 15 минути играчите на треньора Пол Замит тръгнаха да търсят решаващ гол на чужд терен, но бяха наказани от Томаш Оравец в последната минута на допълнителното време.

"Развоя на мача с Биркиркара не ме изненада. За наше съжаление ние пропуснахме много чисти голови ситуации, но това е обяснимо. Имаше нервност в нашите момчета предвид резултата от първата среща. Сега обаче ни чака много труден мач с Литекс, който определено е доста сериозен клуб", коментира наставникът на Жилина Павел Хапал.

Собственикът на клуба Йозеф Атношик също остана доволен от успеха над малтийския отбор, а по отношение на следващото предизвикателство заяви: "Имам някаква представа. Отборът на Литекс има няколко много добри футболисти, стадионът им е обновен, както и нашия. Но ние отиваме в ситуация, която ще се реши в два мача. Определено имаме шансове да продължим напред. (БТА)

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира