3. ЦСКА започна годината по класически (снимки)

ЦСКА започна годината по класически (снимки)

Стоянов, Галчев и Делев вкараха на Вихрен в Ксанти

ЦСКА победи Вихрен (Сандански) с категоричното 3:0 в първата си зимна контрола. Попаденията за червените в Ксанти, Гърция реализираха Костадин Стоянов, Борис Галчев и Спас Делев.

Тимът на Милен Радуканов нямаше особени проблеми с втородивизионния тим, който не изглеждаше беззъб и също атакуваше. Като цяло проверката протече атрактивно, защото двата състава се опитваха да се надиграват, което бе предпоставка за положения пред двете врати.

Наставникът на армейците изпробва корено различни състави във всяко едно от полувремената. В стартовия състав личаха имената на юношите Георги Амзин и Владимир Бахъров, както и на дошлия на проби Владимир Каптиев. Милен Радуканов не можеше да разчита на Коста Янев, който бе получил болки, Благой Макенджиев, Тодор Янчев, Грегъри Нелсън и Килиън Шеридън.

ЦСКА излезе в състав: Караджов, К. Стоянов, Акуаро, Минев, Галчев, Тонев, Амзин, Трекаричи, Платини, Бахъров, Каптиев.

През първото полувреме Александър Тонев най-често застрашаваше вратата на втородивизионния тим. Вратарят на Вихрен Бахтерлиев обаче се отличи с вещи прояви и запази вратата си суха в първите минути на двубоя. След два неуспешни удари на Тонев тимът от Сандански получи възможност да излезе напред в резултата, но Гущеров не успя да порази вратата на Караджов.

Минута по-късно, в 23-ата, Костадин Стоянов успя да открие резултата, отбелязвайки първия гол за „червените” за тази година. Той засече в мрежата центриране в наказателното поле.

В 38-ата минута „червените” удвоиха аванса си. Борис Галчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Вихрен, но там никои не успя да играе с топката и тя влезе в далечния ъгъл на вратаря Бахтерлиев.

Междувременно Тонев получи контузия и бе заменен от първоначално напусналия терена Лукас Трекаричи. Станко Йовчев също се появи на терена преди почивката.

Той бе единственият, който остана на терена след подновяването на играта. Милен Радуканов пусна изцяло нов състав: Чавдаров, Виданов, Трифонов, Бандаловски, Попов, Грило, Стоянов, Маркиньос, Йовчев, Костов и Делев. После и дошлият от Калиакра атакуващ полузащитник Четин Садула се появи в игра, а в края това стори и Радулович.

В 47-ата минута ЦСКА реализира трети гол. Спас Делев засече с глава центриране на Станко Йовчев и направи резултата класически.

„Червените” продължиха с набезите по посока вратата на Вихрен, но Четин Садула и Маркиньос не сполучиха.

Така ЦСКА спечели първата си контрола преди пролетния полусезон. Утре „червените” се прибират в България. У нас те ще изиграят две контроли - на 28 януари и 31 януари, съответно със Спортист (Своге) и Чавдар (Етрополе).

ЦСКА: 12. Иван Караджов ( 1. Здравко Чавдаров – 46’), 4. Костадин Стоянов ( 19. Апостол Попов – 46’), 6. Джузепе Акуаро ( 2. Павел Виданов – 46’), 25. Йордан Минев ( 30. фабрицио Грило – 46’), 18. Борис Галчев ( 11. Иван Бандаловски – 46’), 24. Александър Тонев ( 10. Лукас Трекаричи – 37’) ( 8. Румен Трифонов – 46’), 35. Георги Амзин ( 28. Маркиньос – 46’), 10. Лукас Трекаричи ( 34. Станко Йовчев – 33’) ,  32. Мишел Платини ( 7. Спас Делев – 46’), 39. Владимир Бахъров ( 37. Петър Стоянов – 46’), 36. Владимир Каптиев ( 38. Станислав Костов – 46’)

17-годишният талант Андреас Редкин е в радара на „червените“

Жалко: Младежите загубиха в Германия с пресилена дузпа (ВИДЕО)

Българският национален отбор до 21 години се бори здраво, но отстъпи с 1:2

Генчев: Имаме идея за подхода с ЦСКА

Илиан Стефанов нямаше как да се включи по-добре, обяви специалистът след 4:0 над Хебър