3. ЦСКА загуби първата си контрола през лятото - 0:1 от Интер (Баку) (видео)

ЦСКА загуби първата си контрола през лятото - 0:1 от Интер (Баку) (видео)

Български гол от дузпа повали "армейците" в Самоков, Акуаро с цял мач, Нелсън - впечатляващ

ЦСКА загуби първата си контрола през лятото - 0:1 от Интер (Баку)  (видео)

ЦСКА стартира лятната си подготовка със загуба от азербайджанския Интер (Баку) с 0:1 в контрола, която се игра на стадион "Искър" в Самоков. Единственото попадение в мач отбеляза българинът Пепи Златинов, който се разписа от дузпа в 50-ата минута. Другият българин в състава на Интер Живко Желев влезе като резерва и си изкара два жълти картона, след което логично бе изгонен от главния арбитър на този мач - Антон Генов. За ЦСКА Павел Дочев направи цели 10 смени, като единствено италианецът Акуаро игра цял мач за "армейците", в чиито редици с добра игра се отличи холандецът Грегъри Нелсън.

ЦСКА започна по-силно мача и стигна до чиста ситуация още в 8-ата минута, когато Руи Мигел изведе Саидходжа сам срещу вратаря, но нападателят се засуети, забави се с удара, след което топката му бе изчистена от притичал бранител.

Футболистите на Интер, които отговориха с два неточни удара, пък бяха много близо до откриване на резултата в 13-ата минута. Тогава Одзикадзе направи двойно подаване с Джил, след което стреля с десния крак, но топката срещна левия страничен стълб за щастие на Караджов.

До края на полувремето пък ЦСКА заигра по-добре, а Грегъри Нелсън си правеше каквото си поиска по левия фланг. Той се отличи с две отлични асистенции, но ударите на Руи Мигел  и Саидходжа не затрудниха противниковия вратар.

Още в самото начало на втората част ЦСКА удари греда. В 47-ата минута резервата Митко Илиев пробва центриране в полето на Интер, а българският бранител на Интер Живко Желев, който също влезе като резерва, за малко да си отбележи автогол при опита си да изчисти с глава, но топката срещна гредата.

Само 3 минути по-късно обаче Тиеро събори противников футболист в наказателното поле и Антон Генов отсъди дузпа. Българинът Пепи Златинов, който също влезе като резерва на почивката, не сгреши от бялата точка и даде преднина на Интер.

До края на срещата ЦСКА бе по-добрият тим на терена и създаде няколко добри атаки, които обаче бяха опропастени от резервата Зехиров. В 69-ата минута той е озова сам срещу вратаря, но си скъси ъгъла, все пак отправи удар, който обаче бе спасен от противниковия страж.

В 83-ата минута Живко Желев игра с ръка, след което получи втори жълт картон от Антон Генов и бе отстранен от игра. В 86-ата минута пък Акуаро стреля ефектно със задна ножица, но вратарят внимаваше и спаси. В последната минута пък Чавдаров спаси опасен изстрел на Басана. Това бе и всичко по-интересно до края на мача, а резултатът остана непроменен.

ОФИЦИАЛНО: Септември привлече национал на Мозамбик

Септември привлече в редиците си германският полузащитник Алфонс Антонио Чико Амаде