3. ЦСКА води на Дуисбург с 3:2 след 45 минути игра в Санкт Вайт

ЦСКА води на Дуисбург с 3:2 след 45 минути игра в Санкт Вайт

ЦСКА води с 3:2 на германския Дуисбург в последната си контролна среща на лагера в австрийския град Санкт Вайт. До 21-ата минута „червените” водеха с 3:0 след попадения на Маркиньос, Котев и Стоянов, но след колективни грешки на защитата в края на първите 45 минути се стигна до 2:3.

„Армейците” започнаха вихрено първата част. Още в 3-ата минута, миналият проби в руския Амкар (Перм) Маркиньос даде преднина на „червените”. Халфът простреля вратаря на Дуисбург Щарке от около 23 метра за 1:0.

ЦСКА продължи в същото темпо и само няколко минути по-късно Маркиньос и Руи Мигел излязоха на добра позиция, но не отиграха добре ситуацията. В 16-ата минута защитникът Кирил Котев засече с глава центриране на Тодор Тимонов и направи 2:0.

Отново Тимонов бе в основата и на третия гол. Известният с прякора си Принца на Пловдив футболист намери Иван Стоянов и бившият играч на Сливен с глава реализира трети гол в полза на ЦСКА. 2 минути по-късно Стоянов се отскубна от защитата на Дуисбург и бе съборен в наказателното поле на германците, но главният съдия, който в този мач бе жена, не отсъди бялата точка.

Последва успокояване в редиците на българския тим, от което се възползва отборът от Втора Бундеслига. В 38-ата минута Н’Диайе засече с глава центриране от свободен удар и намали резултата, а в 44-ата отново след центриране Мамаду Диабанг бе точен за 2:3.

При този резултат завърши и първото полувреме на срещата.

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)