3. ЦСКА вкара два на Сливнишки герой в калта на "Армията"

ЦСКА вкара два на Сливнишки герой в калта на "Армията"

Двубоят свърши пет минути по-рано заради невъзможните условия за игра

ЦСКА спечели с 2:0 контролата с аматьорския Сливнишки герой. Приятелската среща се проведе на разкаляния от дъжда терен на стадион „Българска армия”, предаде репортер на Novsport.com. Головете за „армейците” отбелязаха Делев с красив удар през първото и Саидходжа от дузпа през второто полувреме.

ЦСКА излезе с титулярния си състав: Мболи, Виданов, Стоянов, Акуаро, Трифонов, Тонев, Галчев, Янчев, Маркиньос, Платини, Делев.

Още в 5-ата минута „червените” стигнаха до гол. Спас Делев вкара красиво попадение, след като получи къс пас от корнер, нагласи си топката и с шут от 25 метра прониза сливнишката врата.

В 12-ата минута Маркиньос стреля опасно от наказателното поле, но стражът на гостите Димитров се намеси решително и предотврати втори гол.

В 32-ата минута Иван Караджов смени Райс Мболи на вратата, а за началото на втората част Милен Радуканов извърши 10 смени. На терена се появиха: Бандаловски, Попов, Еспозито, Грило, Янев, Нелсън, Илиев, Минев, Тибони, Саидходжа. В хода на втората част влезе и Здравко Чавдаров, който замени Караджов.

След подновяването на играта над София се изля обилен дъжд, който причини разкалването на терена. Това попречи на двата отбора да се надиграват. Все пак в 65-ата минута ЦСКА получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу пробилия Йордан Минев в наказателното поле. Резервата Дормушали Саидходжа реализира от бялата точка.

До края двата отбора максимално се постараха да не обръщат внимание на тежките условия и дадоха всичко от себе си, за да доиграят професионално макар и приятелския мач. В 80-ата минута Сливнишки герой успя да застраши вратата на Чавдаров. Играч на гостите от Сливница засече с глава центриране от ъглов удар, но над напречната греда.

Съдията Валери Петровски, който направи бенефис с този мач, свири край пет минути преди края заради тежкия терен.

Така желанието на ЦСКА да се подготви по-добре за мача от 15-ия кръг срещу Академик на стадион „Славия” не се удовлетвори особено, тъй като едва ли Милен Радуканов е видял истинските възможности на своите играчи в локвите на „Армията”.