3. ЦСКА вкара 9 на аматьорите Миньор (БД)

ЦСКА вкара 9 на аматьорите Миньор (БД)

ЦСКА спечели втората си контрола за тази година и днешния ден с разгромното 9:0 срещу тима на Миньор (Бобов дол)

ЦСКА спечели втората си контрола за тази година, а също така и днешния ден с разгромното 9:0 срещу тима на Миньор (Бобов дол). Във втория си мач румънският треньор Йоан Андоне стана свидетел на далеч по-убедителна победа в сравнение с тази срещу Сливнишки герой, спечелена с 6:0 по-рано днес. Два гола отбелязаха Данчо Тодоров и Спас Делев през първото полувреме. След това обаче „червените" навлязоха в ритъм и поразиха вратата на гостите още седем пъти. С два гола се отчете дошлият на проби Алваро Нобле, а с добра игра се отчете и Борис Галчев.

„Червените” контролираха срещата от самото й начало. Още във втората минута капитанът на ЦСКА Йордан Тодоров имаше добра възможност да изведе тима си напред в резултата. Защитата на Миньор не успя да се справи с подаване на Иван Стоянов и топката се озова в краката на Тодоров. Той обаче не успя да намери целта.

В следващите минути от първата част „армейците” продължаваха да атакуват като удобни възможности чрез далечни удари и продължителни комбинации създаваха Руи Мигел, Данчо Тодоров и Иван Стоянов.

Домакините трябваше да се потрудят доста докато потушат напрежението от изражението на резултата. В 38-ата минута Тодоров изведе ЦСКА напред. Той се справи с пазещ го защитник на гостите и с добре премерен удар с левия крак прониза мрежата на вратаря Владимир Манов. В заключителните моменти на първото полувреме Спас Делев удвои преднината, след като Иван Стоянов бе създал напрежение в пеналта. Стражът не успя да изчисти кълбото, Делев овладя и не допусна грешка пред гола – 2:0.

След паузата „червените” демонстрираха далеч по-добра ефективност пред вратата на Миньор. В игра за домакините се появиха новопривлечените Борис Галчев и Алваро Нобле, като присъствието им не остана незабелязано.

10 минути след подновяване на играта Делев направи резултата 3:0 с удар с глава след центриране на Минев. В следващите пет минути латвиецът Викторс Морозс вкара два светкавични гола след технични комбинации с Иван Стоянов. В 63-ата минута Данчо Минев вкара за 6:0 от пряк свободен удар. След кратко затишие в 75-ата Иван Стоянов реализира поредната си голова асистенция в срещата, която бе оползотворена от дошлия на проби Нобле за 7:0. Още един гол добави Руи Мигел със силен изстрел, благодарение на пас от страна на Костадин Стоянов. Головият порой приключи в 79-ата минута с второто попадение на Нобле. Центриране на Галчев не бе посрещнато добре от отбраната на Миньор и от неразбирателството се възползва Нобле, който запрати топката в левия ъгъл на вратата за 9:0.