3. ЦСКА спечели втората си контрола в Германия

ЦСКА спечели втората си контрола в Германия

Момчетата на Павел Дочев надвиха отбора на Ферл с 5:0

ЦСКА изигра втората си контрола от лагера в Бад Липшпринге, Германия. На „Щадион ан дер Пострштрасе” момчетата на Павел Дочев се изправиха срещу отбора на Ферл. Срещата завърши при резултат 5:0 в полза на „червените”. Хеттрик на Спас Делев, Димитър Илиев и автогол на футболист на Ферл спечелиха срещата за „армейците”.

Още във 2-та минута нападателят на ЦСКА Руи Мигел имаше шанс да се разпише след пас на Зехиров, но от 2 метра не можа да намери рамката на вратата на Мандич. След това Спас Делев не можа да си спре добре една топка и така изпусна удобен шанс да сътвори нещо опасно пред вратата на германците. Към средата на полувремето играта се успокои, като и двата отбора не създадоха нищо опасно.

Статуквото бе нарушено в 28-ата минута, когато Галчев стреля след добра преса и отнета топка от страна на нападателите на ЦСКА, но ударът му излезе в аут. Ферл отговори с контраатака в 31-ата минута, но Костадин Стоянов майсторски блокира нападателя на германския отбор. В края на полувремето играчите на ЦСКА създадоха още 2 положения за гол, но Тиеро и Руи Мигел стреляха неточно в аут.

Второто полувреме започна с превъзходство на Ферл. В 49-ата минута резервата Гросешалау стреля отблизо, но за щастие на феновете на ЦСКА в аут. В следващата аката друга резерва – Шулс – също имаше шанс да се разпише, но бе неточен. Малко след това германците организираха още една опасна атака, но тя бе спряна със засада. Нелогично на ставащото на терена през второто полувреме ЦСКА поведе в 61-та минута. Резервата Костадинов центрира към Димитър Илиев, той овладя топката, финтира елегантно вратаря на Ферл и се разписа за 1:0.

Малко след това Спас Делев увеличи преднината на „червените” на 2:0. В асистент отново се превърна Тони Костадинов, а Делев се разписа с прекрасен удар в далечния ъгъл. Германците се опитаха да отвърнат на удара чрез Гросешалау, но изстрелът на футболиста в 69-ата минута бе твърде слаб и не затрудни Стойчев. След този епизод нещата се успокоиха на терена. Нещата обаче придобиха ново развитите, когато в 78-ата минута ЦСКА направи преднината си класическа. Резервата Шулс върна към своя вратар, който се размина с топката и така тя се оплете в мрежата за 3:0. В 85-ата минута Спас Делев бе изведен зад защитата на Ферл и с мнохо хубав удар направи 4:0. Малко след това бившият футболист на Пирин оформи своя хетрик и крайното 5:0 в мача.

ЦСКА – Ферл 5:0
61’ Илиев (1:0)
64’ Делев (2:0)
78’ Шулс - автогол (3:0)
85’ Делев (4:0)
88' Делев (5:0)

ЦСКА: Стойчев, Дечев, Акуаро (Виданов 46’), Стоянов, Велинов, Делев, Тиеро (Янев 53’), Галчев, Зехиров (Трифонов 60’), Руи Мигел (Костадинов 53’), Илиев.

Ферл:Мандич (Мюлер 46’), Камински, Карпети, Шрьодер (Шулс 46’), Гаудаин, Ариси (Гросешалау 46’), Бертелс (Венкер 46’), Блум, Ленеман (Шмит 46’), Бринкер (Канфе 46’), Заур.

Кокала: Сангаре се спъва от вятъра

Французинът го виждам, че се изтегля да действа по вляво. Но два метра човек на крилото… Как да стане!?

ОФИЦИАЛНО: Септември привлече национал на Мозамбик

Септември привлече в редиците си германският полузащитник Алфонс Антонио Чико Амаде