3. ЦСКА се разходи до Уелс за 2:2 (видео)

ЦСКА се разходи до Уелс за 2:2 (видео)

"Червените" ще играят в групите на Лига Европа след 5:2 в двата мача срещу ТНС

ЦСКА стана вторият български отбор, класирал се за груповата фаза на Лига Европа. Още преди седмица „червените” на практика си осигуриха това след успех с 3:0 над уелския ТНС.

Днес армейците гостуваха в Рексъм и стигнаха до 2:2 пред около 800 зрители.

Вицешампионите поведоха с гол на Джузепе Акуаро, но домакините направиха пълен обрат в 62-ата минута. 5 по-късно обаче останаха в намален състав и ЦСКА успя да изравни. Хубав гол отбеляза италианецът Тибони.

Утре е жребият за груповата фаза на Лига Европа, в който ще участват българските ЦСКА и Левски.

”Червените” започнаха с трима в атака – Илиев, Тибони и Шеридан са титуляри. Капитанът Тошко Янчев пък отново беше централен защитник, както в последните няколко мача.

ЦСКА натисна съперника си и още в началните минути пропуски направиха Димитър Илиев, Килиън Шеридън и Александър Тонев. „Червените” поведоха с гол на Джузепе Акуаро в десетата минута - италианецът засече ниско центриране от корнер.

Три минути след това обаче Евънс изравни резултата, след като се възползва от несъсредоточена изява на Иван Караджов. В 18-ата минута Тибони имаше своята възможност, но силният му удар беше избит от вратаря на домакините. ЦСКА владееше инициативата до края на полувремето и организира няколко добри атаки към вратата на Харисън. От своя страна домакините разчитаха на бързи контраатаки. Много активен за пореден мач беше Грегори Нелсън, който нямаше спиране по левия фланг и бе в основата на всичко по-интересно, създадено от ЦСКА.

ЦСКА започна добре и втората част, но в 62-ата минута след изпълнение на корнер защитата проспа центрирането и домакините поведоха с 2:1 след гол на капитана им Евънс. Пет минути след гола обаче домакините останаха в намален състав на терена, след като Матю Уилямс видя за втори път жълтия картон.

В 80-ата минута на мача Маркиньос комбинира с Тибони и италианецът от над 25 метра опъна мрежата на Харисън за 2:2.

До края резултатът остана непроменен. С общ резултат 5:2 ЦСКА продължава напред.

ТНС – ЦСКА 2:2
(0:1) Акуаро 11'
(1:1) Уилямс 14’
(2:1) Еванс 62’
(2:2) Тибони 80'

ТНС
: 1. Харисън 2. Д.Холмс 4. Бейкър 5. Еванс (к) 6. Т.Холмс 7. Роскоу 8. Хогън 9. Шарп (86’ Беркли) 10. М.Уилямс 12. Сърджънт 14. Джоунс

Резерви: 33. С.Уилямс 11. К.Уилямс 16. Роулисън 17. Макена 18. Ууд 20. Дарлингтън 99. Беркли;
Старши треньор: Майкъл Дейвис

ЦСКА: 12. Караджов 2. Виданов 5. Янчев (к) 6. Акуаро 8. Трифонов 24. Тонев (78’ Тонев) 29. Нелсън (86’ Костадинов) 21. Янев 14. Илиев (59’ Маркиньос) 16. Тибони 26. Шеридън

Резерви: 1. Чавдаров 15. Василев 28. Маркиньос 7. Делев 3. Костадинов 9. Саидходжа;

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор