3. ЦСКА с икономична победа в Свиленград – 1:0

ЦСКА с икономична победа в Свиленград – 1:0

„Червените” удрят 2 греди, отменят гол на домакините

Българският вицешампион ЦСКА завърши с победа зимната си подготовка преди подновяването на пролетния дял на „А” група следващия уикенд. В контрола играна на стадион „Колодрума” в Свиленград „армейците” спечелиха срещу едноименния тим с минималното 1:0, а единствения гол бе дело на Саидходжа в 67-ата минута. Мачът бе с обща продължителност 105 минути заради специална уговорка между ръководствата на двата клуба. Първото полувреме се игра 60 минути, докато второто бе в рамките на 45.

Двубоят започна с очакван натиск на гостите от столицата и в 8-та минута те можеха да открият резултата, след като Делев качи топката на главата на Петре, румънецът стреля, но тя облиза напречната греда и излезе в аут. В 26-ата бившият капитан на Пирин Борис Галчев стреля от около 30 метра, след като получи от Панку, но кълбото прелетя близо до вратата на Иванов.

След това положение темпото на игра падна значително и следващата опасна ситуация дойде чак в 48-ата минута, когато Петре отправи шут извън наказателното поле, но стражът на домакините спаси. Преди това, в 37-ата, сърцатият нападател на „армейците” Спас Делев бе заменен, тъй като получи травма. В 54-ата Николай Манчев опита късмета си от около 20 метра, но ударът му бе неточен и излезе в аут.

В самия край на първата част Трифонов центрира опасно, Панку засече кълбото, но тя попадна право в ръцете на вратаря. До края на първата част не падна гол и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

На полувремето двамата старши треньори вкараха в игра всичките си резерви, а то започна с добра възможност за Руи Мигел, който в 64-ата минута можеше да се разпише след изстрел от границата на наказателното поле, но той бе спасен от вратаря на Свиленград. 180 секунди по-късно „червените” все пак успяха да открият резултата, след като Светослав Петров изведе Саидходжа сам срещу стража на домакините, а Муши реализира хладнокръвно за 1:0.

6 минути по-късно Свиленград изненадващо изравни, но попадението бе отменено заради засада. В 76-ата минута пък „армейците” можеха да удвоят преднината си, но Минев направи уникален пропуск от малкия пеналт, пращайки топката в обятията на Банков. Така се стигна до 92-ата минута, когато Коста Стоянов шутира от границата на наказателното поле, но кълбото срещна левия страничен стълб на Свиленград.

До края на мача „червените” продължиха да владеят по-често топката, но рядко стигаха до чисти положения пред Банков. В 102-ата минута Руи Мигел центрира отляво, Маркиньос стреля с глава, но вратарят на домакините отново спаси.

До края не се случи нищо по-интересно и така ЦСКА спечели последната си контрола от зимната подготовка с 1:0 срещу Свиленград.