3. ЦСКА разпиля Академик (Сф) със 7:2 (ВИДЕО)

ЦСКА разпиля Академик (Сф) със 7:2 (ВИДЕО)

Гранден дебютира с гол за "червените" в контролата на "Царско село"

ЦСКА разгроми със 7:2 втородивизионния Академик (София) в контролна среща, която се игра в комплекс „Царско село”.

Петре откри резултата в 30-ата секунда, а в 16-ата минута Илиев покачи на 2:0. Академик върна равенството в мача с голове на Василев и Банов в 22-ата и 32-ата минута. През втората част футболистите на ЦСКА се развихриха и отбелязаха още 5 гола – Митрески (56’), Петре (59’), Морозс (62’), Саидходжа (84’) и Гранден (90’).

„Армейците” започнаха по-убедително срещата и откриха резултата едва 30-тина секунди след първия съдийски сигнал. Флорентин Петре получи топката отдясно и с диагонален изстрел от аутлинията изпрати топката в мрежата. Добро впечатление направи перфектното взаимодействие между двамата румънци в отбора, на което се дължаха по-интересните моменти през първата част.

Първата по-сериозна опасност пред вратата на ЦСКА дойде в 14-ата минута, когато Петров центрира от ъглов удар, Антонов се извиси над всички и стреля, но топката лизна напречната греда и излезе в аут.

Две минути по-късно футболистите на Йоан Андоне удвоиха преднината си с гол на новото попълнение Митко Илиев, който засече центриране на Минев.

В 22-ата минута Академик намали резултата чрез Василев, който след центриране от фаул остана непокрит в наказателното поле на ЦСКА и простреля Ивайло Петров. Точно десет минути по-късно символичните гости стигнаха до втори гол, след като Минев не успя да овладее топката и тя попадна в Банов, който напредна отляво и останал сам срещу вратаря, изпрати топката с премерен удар.

До почивката не се стигна до нов гол и така двата отбора се оттеглиха при равен резултат.

През втората част „армейците” решиха срещата с нови пет гола. По-интересните събития в атака се разиграваха отляво, където Баес и Гранден комбинираха отлично и показаха невероятна техника.

В 53-ата минута Данчо Минев стреля опасно към вратата на Академик, но Антонов изчисти с глава от самата голлиния. Три минути по-късно Панку напредна в наказателното поле, но бе фаулиран и съдията посочи бялата точка. Митрески изпълни прецизно дузпата и покачи на 3:2.

В 59-ата минутаПетре получи топката от Гранден и от чертата на наказателното поле изпрати топката под напречната греда. Викторс Морозс също се отчете в 62-ата минута след като получи пас от Светльо и от около 25 метра Петров прониза горния десен ъгъл.

В 84-ата минута Баес центрира отляво, Муши се извиси над всички и с глава изпрати топката в мрежата. Крайното 7:2 оформи французинът Гранден, който днес дебютира с червената фланелка.

Днес от 15:00 часа ЦСКА ще изиграе втората си контрола за деня - срещу Рилски спортист.