3. ЦСКА разби Политехника Яши в Анталия - 3:0

ЦСКА разби Политехника Яши в Анталия - 3:0

Платини, Панку и Руи Мигел се разписаха за "червените" срещу 12-ия в Румъния, Джика Хаджи гледа мача.

ЦСКА победи румънския Политехника в първи мач от зимната подготовка на червените в Анталия. Срещата завърши с класическото 3:0 в полза на отбора от София. Голмайсторите в срещата са Мишел Платини, Панку, и рожденикът Руи Мигел, съответно в 48-та,53-та и 66-та минути. Двубоят бе изгледан от легендата на румънския футбол Джика Хаджи.

Първата част от срещата между ЦСКА и Политехника започна доста нервно, като през първите 15 минути играта се водеше в центъра на терена. Това обаче бе прекъснато от „армейците”, след като трайно се настаниха в наказателното поле на отбора от Румъния.

Пропуски пред вратата на Бранет направиха всички офанзивни играчи на ЦСКА, че дори и някои от защитниците.

Играчите на Политехника извадиха най-голям късмет в 45-та минута, когато Костадин Стоянов открадна топка в наказателното поле на румънците, но изстрелът му срещна гредата. Така приключи и първата част, при нулево равенство.

Второто полувреме започна отново с натиск за ЦСКА. Трудът на момчетата на Андоне бе възнаграден в 48-та минута с гол на Мишел Платини. Иван Стоянов проби добре и подаде назад, където бе Платини, който не сбърка и ресултатът  стана 1:0 за ЦСКА.

Само 3 минути по-късно бе отменен гол на „армейците”, след като  Митрески вкара попадналата му избита топка , но страничния арбитър вдигна своя флаг за засада. Само минута по-късно обаче,  ново добро подаване на Иван Стоянов доведе до 2:0. След центрирането топката попадна на главата на Панку, а той бе безгрешен.

След като получиха преднина от два гола играчите на Йоан Андоне укротиха играта, като се пренесоха трайно в половината на съперника  и разиграваха топката с много пасове, помежду си.

В 66-та минута защитата на Политехника направи фатална грешка и Саидходжа подаде на Руи Мигел, който не сбърка пред опразнената врата и направи 3:0. Нападателят на ЦСКА си направи подарък за рождения ден с това попадение. Днес Мигел празнува 26-ия си рожден ден.

След тези добри три новини за червените, последваха две лоши, когато се наложи Ники Манчев и Елиот Гранден да напуснат игра с контузии. Минути по-късно срещата приключи с класическа победа за ЦСКА.